20-та річниця візиту Папи до Львова: святкує Римо-католицька Архидієцезія

26 червня Римо-католицька Архидієцезія урочисто святкувала 20-ту річницю апостольського візиту св. Івана Павла ІІ до Львова. У парафії, покровителем якої є св. Іван Павло ІІ, і котра огортає південну частину міста, а також підльвівські Сокільники і Солонку, освятили 3-метровий пам’ятник святому Папі.

Захід зібрав на одній локації численних єрархів: Митрополита і Архієпископа Львівського РКЦ Мечислава Мокшицького, єпископа-емерита Одесько-Сімферопольської дієцезії Броніслава Бернацького, єпископа Кам’янець-Подільської дієцезії Леона Дубравського, єпископа-помічника Львівської Архідієцезії РКЦ Едварда Каву. Долучилися десятки священнослужителів РКЦ, а також духовенство УГКЦ і ПЦУ від владик Дмитрія і Макарія. Взяла участь у події і єврейська громада.

Настоятель парафії св. Івана Павла ІІ о. Григорій Драус пригадав присутнім слова святого Папи: “Виплинь на глибінь, Львівська Церкво латинського обряду! З тобою є Христос. Не лякайся труднощів, але іди вперед”. Ці слова пролунали 26 червня 2001 року – навпроти цього місця. Цей пам’ятник, звернений у напрямку центру міста, буде надалі пригадувати нам важливість продовження його місії. Саме цим і займається парафія.

Християнський театр “Еммануїл” ім. Кароля Войтили, котрий діє при парафії, демонстрував театральну виставу “Папа у Львові”. Актори представляли св. Івана Павла ІІ, кардиналів Гузара та Яворського, президента Кучму. Згадано численні зустрічі Папи з представниками різних народів. На “папамобілі” прибув і сам “Іван Павло ІІ”.

Після освячення пам’ятника всі гості події долучилися до Святої Меси, а опісля відвідали Мобільний музей “Дім св. Івана Павла ІІ”, де збережені особисті речі Папи. Музей розміщений в 13-метрові вантажівці, містить понад 50 особистих речей Понтифіка. Музей буде в неділю, 27 червня, на Сихові, при церкві Різдва Пресвятої Богородиці, під час святкувань греко-католицької Архиєпархії. Також прибуде під храм св. Антонія та до Брюхович, де в 2001-му році відпочивав Папа.

Архієпископ Мечислав Мокшицький подякував за допомогу владі Львова, котра допомогла в організації заходу наданням сцени і озвучення.

о. Григорій Драус, настоятель парафії і куратор Мобільного музею “Дім св. Йоана Павла ІІ”

P.S. Додатково про святкову урочистість можна прочитати за посиланнями:

Всі фото/відео за авторством Миколи Берези

Адміністратор

Next Post

Запрошуємо на паломництво до Санктуарію Матері Божої в Тартакові

Пн Чер 28 , 2021
Запрошуємо на паломництво медиків та хворих до Санктуарію Матері Божої зцілення Хворих в Тартакові, в суботу, 3 липня. Записи: 0975170642. Молитва, адорація про зцілення, Божі благодаті, про віру. Мати Божа з Тартакова, зцілення хворих, молись за нас!

Вам може сподобатися

Breaking News