Спільна молитва католиків та євреїв

Равин Сіва Фацнерман прочитав лекцію про жінку з перспективи юдаїзму

8 березня в каплиці Українського католицького університету у Львові відслужили Літургію в наміренні жінок, з нагоди Міжнародного Дня Жінки. Тут
збираються для молитви римо-католики з парафії св. Йоана Павла ІІ. Під час Євхаристії співали єврейські пісні. Перед нею відбулась лекція равина Сіви Файнермана, що є заступником головного равина прогресивного юдаїзму України, на тему: «Біблія про жінку. Як стати ще гарнішою».

Цей день не є християнським святом, але залишається важливим для багатьох людей в Україні. Тому віряни римо-католицької церкви запросили представників трьох єврейських спільнот міста разом з равином, щоб спільно роздумувати над «красою дару, яким є жінка».

Це була подія в дусі св. Йоана Павла ІІ, який сказав, що юдаїзм та Старий Завіт для католиків виступає внутрішньою дійсністю, а не зовнішньою. А Папа Франциск, в свою чергу, говорить, що Церква повинна повними пригорщами черпати багатство, яке несе в собі вибраний народ. Під час Служби співали біблійних пісень єврейський гурт Наталії Вакшинської та Євгенія Тепера, а після Служби заспівали молодь зі Студентського клубу «Гілель».

Присутні могли відкрити для себе спільне коріння та цінності євреїв та християн. Це вже не вперше парафія зустрічається з єврейськими спільнотами. Недавно разом святкували Різдво та свято Хануки.

Ми тішимося, що Йоан Павло ІІ допомагає нам з неба, щоб ми намагались бути його послідовниками. Можемо собі пригадати, що в дитинстві він відвідував синагогу в Вадовіцах, а коли став Папою – поїхав в синагогу в Римі. Стараймося підтримувати цей дух. Настоятель цієї парафії та вірні також часті гості на святкуванні шабату та на лекціях равина Файнермана в синагозі Товариства «Hesed-Arie».

Равин згадав, як в червні 2001 р. сидів на почесному місці, посеред тих хто зустрічав Папу Йоана Павла ІІ у Львові. «Така зустріч, це благословення Господнє, адже люди можуть розуміти один одного» – сказав равин Файнерман. «Тому я з радістю беру участь в таких зустрічах, що служать толерантності між мешканцями нашого міста та нашої країни, служать сьогоденню та майбутньому. Україна зараз дуже потребує єдності всіх своїх мешканців» – зазначив равин.

В неділю 15 березня відбудеться наступний захід покликаний будувати єдність: День Африки. На Службі о 12.00 (Хуторівка 35А) будуть співати студенти  з Нігерії, Камеруну і Кенії. Нігерійський катехіст (з Легіону Марії) – Патрік Ндукаіре виступить з лекцією на тему : «Покликання чоловіка. Погляд з Африки».

Костянтин Чавага

о. Григорій Драус

Аудіозапис можна прослухати тут

Пісні у виконанні Наталії Вакшинської та Євгенія Тепера

о. Григорій Драус та равин Сіва Файнерман
Римо-католицька меса в каплиці Українського католицького університету

 

Лекція Равина Сіви
Молитва на благословіння жінок
Під час Служби грав та співав на івриті єврейський гурт Наталії Вакшинської

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Next Post

Meeting  with Africa - Зустріч з Африкою  

Ср Бер 11 , 2015
«Христос дійсно став Африканцем» Св. Йоан Павло  В неділю, 15 березня 2015 року римо-католицька парафія св. Йоана Павла запрошує на зустріч з християнами Африки.

Breaking News