Сім дверей до єдиного Господа: Тиждень молитов за єдність християн у Львові

-1

“Усі ми побачили Його зірку на сході і прибули поклонитися Йому”

В середині січня у більшості країн світу християни різних конфесій і традицій: протестанти, католики, православні збираються на спільних молитвах, щоб свідчити про прагнення повної а також і видимої єдності християн.

Зустрічі духовних осіб і вірних, активна участь в спільних молитвах храмах різних конфесій провадить до взаємного пізнавання. Св. Йоан Павло ІІ, котрий обрав єдність усіх учнів Христа за мету свого папського служіння, сказав, що “Не вистачає, щоб брати толерували один одного, вони мають любити один одного”. В Парафії і душпастирському Центрі іменія Покровителя єдності християн – св.Йоана Павла ІІ в понеділок 17 січня о 19:00 відбудеться молебень, під час якого духовні і вірні римо- і греко-католики, православні та протестанти почергово прочитають молитви згідно зі своєю традицією і скажуть проповіді на тему яка супроводжує цьогорічний Тиждень “Усі ми прибули поклонитись Христу”.

Різдвяний концерт “Noel” також вписується в Тиждень Молитов про єдність, оскільки проводять його спільно музиканти різних конфесій.

24 січня в храмі св.Софії Інститут екуменічних студії УКУ разом з молодю проведе молитву канонами Taize. Ці пісні були створені для спільної молитви, сприятливої усім християнським традиціям, коли молодь різних деномінації приїзджала до Тезе. Особливо урочистий характер будуть мати молитви в латинській катедрі, бо щороку беруть в ній участь єпископи римсько-католицької, греко-католицької і проваславних Церквов та священники з вірменського собору а також пастор і хор з євангельскої Церкви. Буде співаний молебень про єдність за східнею традицією, а архієпископ Мечислав Мокшицький очолюватиме концелебровану св.Месу. Спільно з всіма буде читана молитва про єдність перед іконою Матері Божої Ласкавої, Гарної Зірки міста Львова. Після цього пастор та хор з Євангельської Церкви “Віфезла” проведе служіння: співи і проповідь. На завершення знову буде молитва в Парафії св.Йоана Павла ІІ в п’ятницію 28 січня, за участю молоді зі Львова і інших міст України, котра приїде на “Weekend Taize”. В молитву канонами Taize включаться медики і родичі хворих. В ситуації хвороби і загрози смерті зменшуються границі між конфесіями. В служінні хворим, як в медичному так і в капеланському самою важливою є людина, а не іх релігійні особливості. Символом Тижня Молитов про єдність християн 2022 у Львові є стіна з семи дверима. 7 – це символ досконалості, може вказувати, що християни різними дорогами доходять до пізнавання Христа і різнобарвними традиціями поклоняться єдиному Господу. “Усі ми побачили Його зірку на сході і прибули поклонитися Йому”. Не треба бути зосередженим на дверях яке є місцем переходу, але тим, що є за дверима, до кого іде людина. Ці двері, які символізують різні дороги ведуть до одної мети, до Ісуса Христа.

Кожен день є присвячений одній темі, котра веде молитву і роздуми на заходах екуменічних, в своїх храмах та домах:

День 1: Піднеси нас і притягни до свого прекрасного світла.

День 2: Покірне керівництво бурі мурів і будує з любов’ю.

День 3: Присутність Христа перевертає світ догори ногами.

День 4: Хоч малі і страждаючі, але нічого нам не бракує.

День 5: Впровадженні через єдиного Господа.

День 6: Згромадженні в прославленні навколо Єдиного Господа.

День 7: Дари спільноти.

День 8: Понад знаними дорогами поділу до нових Божих стежок.

Програма Тижня Молитов про єдність християн 2022 у Львові:

17.01.2022, 19:00 – Римсько-католицька Парафія св.Йоана Павла ІІ, вул.Стрийська 6, Сокільники, Екуменічні молитви римо- і греко-католиків, православних і протестантів, ведучий гість: Євангельська Церква “Гефсиманія”
21.01.2022, 19:00 – Центр Довженка, пр.Червоної Калини 81, різдвяний концерт “Noel”, буде проведений християнськими музикантами різних конфесій (зі Львова, Хмельницького, Одеси і Києва).
25.01.2022, 17:30 – катедра латинська, пл.Кафедральна 1, беруть участь католицькі єпископи  і православні,  Молебень за східною традицією, св.Меса концелебрована, очолювана архієпископом Мечиславом Мокшицьким, спільна молитва перед Матір’ю Божою Ласкавою, служіння Євангельської Церкви “Віфезда”.
28.01.2022, 19:00 – Римсько-католицька Парафія св.Йоана Павла ІІ, вул.Стрийська 6, Сокільники, молитва канонами Taize з молоддю, котра прибула з різних міст, за участю медиків і родичів хворих.

Цитати з проповідей на Богослужінях Тижня молитов про єдність Львові:

“Я щасливий і сповнений радості від того, що вже черговий раз ми зустрічаємося в цій катедрі, щоб відчути єдність у молитві. Прошу Всемогутнього Бога і Матір Божого Сина, яку почитаємо в цьому храмі як Прекрасну Зірку міста Львова, щоб ми колись зустрілися в одній спільноті святих у небі”, – Архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський Римсько-Католицької Церкви.

“Ми більше думаємо про те, що нас ділить, а не про те що нас єднає. А ось сьогодні ми прийшли сюди, щоб у цій катедрі творили спільну молитву і не кажемо один одному і собі, що ми різні. Майбутнє за тим, щоб ми хотіли бути єдиним, щоби свідчити пртІсуса Христа. І зараз ми творимо перші кроки до того, щоб бути єдиним”, – Архієпископ Дмитрій, митрополит Львівській Православної Церкви України.

“Думаю, що усі події, які відбуваються і у світі, і у нашій країні, мають спонукати нас до єдності, щоб ми разом молилися, разом просили Бога про благословення для нашого народу”, – Едуард Кава, єпископ помічник Львівської Архідієцезї Римсько-католицької Церкви.

“Правда, сталося дуже велике нещастя і люди, які були покликані до одної Церкви почали відчужуватися. З’явилися спокуси, амбіції, а замість це подолати християни роз’єдналися. І тепер маємо так багато Церков а це не є віддзеркаленням Пресвятої Трійці”, – Володимир Гуца, Єпископ помічники Львівської Митрополії Української Греко-Католицької Церкви.

“Для того, щоб здобути єдність, необхідно осягнути мир у нашій душі, необхідно, щоб кожен з комунікаторів, кожен з тих, хто бере участь у діалозі, примирився з Творцем-Богом і у такий спосіб віднайшов правду”, – Владика Борис Харко, єпископ Херсонський Православної Церкви України.

“Ісус Христос у знаковий час Тайної вечері перед своїми страстями просив свого Небесного Отця про дар єдності для своїх учнів. В Бога все можливо”, – Валерій Марченко, старший пастор Євангельскої Церкви “Гефсиманія”.

“Ми сьогодні спільно молилися, були разом, але я заохочую нас усіх, кожного дня, молитися за єдність”, – о. Богдан Прах, ректор УКУ.

“Екуменічний іспит совісті: Що думаю про традиції, практики іншої конфесії? Може, думаю, що ті, які не так визнають віру, як я, саме з цієї причини потраплять у пекло? Може, думаю, що освячена мною вода є ліпша, «святіша»?” – о.Григорій Драус, Римсько-Католицька Парафія св. Йоана Павла ІІ.

“Молитва за єдність є взірцем християнського духу і поваги для усіх християн”, – о.Василь Саган, декан Золочівський Православної Церкви України.

“Насамперед об’єднання – це не є об’єднання керівників Церков. Єднаються насамперед душі. Вкінці нас єднатиме Христос. Ми як християни пам’ятаймо, що віра нас єднає”, – о. Тадеос Ґеворґян, настоятель катедри Вірменської Апостольської Церкви.

“Ми будемо розділені, поки кожен з нас не буде готовий іти шляхом Івана та Ісуса на Йордан, іти шляхом покаяння. Тільки через покаяння ми можемо ламати цю стіну, яка нас роз’єднує”, – о.Ігор Пецюх, духівник УКУ.

“Ми молитвою звертаємось до Бога, щоб Він дав нам єдність, як й інші дари. Добрі дари походять від Бога, тому ми повинні берегти єдність. Ми сподіваємося, що Божа благодать приведе нас до більшої єдності”, – Володимир Білик, пастор Євангельської Церкви “Джерело життя”.

о.Григорій Драус
референт у справах екуменізму Митрополічій Курії Львівської Архідіецезії Римсько-Католицької Цекви.
0975170642

Next Post

Weekend ТAİZE у Львові

Ср Січ 19 , 2022
Запрошуємо молодь (без вікових обмежень) на зустріч під назвою «Weekend TAİZE у Львові». Це буде продовженням Молодіжної зустрічі, яка відбулася 28.12.2021 – 01.01.2022 у Львові паралельно зі зустріччю в Турині. У ній взяла участь молодь з різних міст України та Польщі. Вона була проведена саме так, як і мала бути […]

Breaking News