11 лютого – Всесвітній день хворого

-1

Йоан-Павло ІІ в Люрді у 2004 році п’є зцілюючу воду з джерела, запалює свічку для вшанування Матері Божої, отримує силу Хреста Господнього в стражданнях.

Переживемо саме це в свято Матері Божої з Люрду 11 лютого о 12:00 в Парафії св. Йоана Павла ІІ.

Запросіть  свого хворого брата, зголосіться, хто може допомогти привезти або зголосіться, хто потребує допомоги.: 0975170642

Єлеопомазанням, молитвою, співом, театральною виставою і концертом підтримаємо хворих. Щоб мали силу Хреста Госпроднього.

ПАСТИРСЬКЕ ПОСЛАННЯ З НАГОДИ ДНЯ ХВОРОГО A.D. 2022  

Улюблені Брати і Сестри!

У тридцятий раз ми відзначатимемо Всесвітній День Хворого, встановлений 13 травня 1992 року Св. Йоаном Павлом ІІ. Папа визначив на день святкування 11 лютого, спомин Матері Божої Лурдської.

Ініційовану Святим Йоаном Павлом II справу продовжив папа Бенедикт XVI і підтримав папа Франциск, який у Посланні на 30-ий Всесвітній День Хворого написав: «Тема, обрана для цього 30-го Дня Хворого: «Будьте милосердні, як і Отець ваш милосердний» (Лк 6, 36), спонукає нас перш за все звернути свій погляд до Бога «багатого милосердям» (Еф 2, 4), який завжди дивиться на своїх дітей з батьківською любов’ю, навіть коли вони віддаляються від Нього. Милосердя – це найхарактерніше ім’я Бога, яке виражає Його природу не в сентиментально-ситуативний спосіб, а вказує на силу, присутню в усьому Його діянні. Це міць і ніжність водночас. Тому ми можемо із захопленням і вдячністю сказати, що Боже милосердя має виміри батьківства і материнства (пор. Іс 49, 15), бо Він піклується про нас з силою батька і ніжністю матері, завжди бажаючи дати нам нове життя у Святому Дусі».

Постава милосердя по відношенню до хворих і літніх людей є нашим обов’язком, про який ми не лише повинні пам’ятати, але, перш за все, в дусі християнської любові, повинні намагатися задовольнити потреби цих наших братів і сестер.

У нашій Архідієцезії вже кілька років діє Дім милосердя в Брюховичах, де служіння хворим здійснюють сестри Святого Йосипа разом із групою мирян. У багатьох парафіях, де служать богопосвячені сестри та брати, є пункти допомоги нужденним, наприклад, Дім братів альбертинців у Львові. Багато Сестер із різних Згромаджень регулярно відвідують хворих та літніх людей, надаючи їм першу допомогу та постійний догляд. Також у служіння милосердя входять священики, які регулярно відвідують хворих зі Святим Причастям у перші п’ятниці місяця.

 

Я дуже вдячний усім їм за таке милосердне ставлення до потребуючих. Це живе Євангеліє. Це спосіб наслідування нашого Наставника Ісуса Христа. Людина, яка страждає, здатна збагатити себе та інших. Св. Марко пригадує, що учні Христа помазували хворих і зцілювали їх. Св. Яків розповідає про традицію перших поколінь християн: «Нездужає хтось між вами? Хай прикличе пресвітерів Церкви і хай вони помоляться над ним, помазавши його олією в ім’я Господнє, і молитва віри спасе недужого, та й Господь його підійме; і як він гріхи вчинив, вони йому простяться» (Як 5,14-15).

В складний час, у якому живемо, ми потребуємо вчинків милосердя, щоб відчути, яким великим даром є спільнота Церкви, яка розуміє прохання св. Апостола Павла з Послання до Галатів: «Носіть тягарі один одного, і так виконаєте закон Христовий» (Гал 6, 2). Заохочую і прошу, не забуваймо про тих, хто найбільше потребує, не залишаймо їх на самоті страждань і старості.

У нашій Архідієцезії День молитви за хворих та службу охорони здоров’я, поєднаний з паломництвом до Тартакова, де знаходиться та вшановується на протязі багатьох століть образ Матері Божої Зцілення хворих, відбудеться 2 липня 2022 року. Це зміщення в часі відзначання всесвітнього Дня Хворого відбулося як наслідок багатьох прохань душпастирів та вірних, які вказували на труднощі, пов’язані з прибуттям старших та хворих людей до цього місця в лютому для спільної участі в цих урочистостях. Тому на протязі кількох років ми зустрічаємося в першу суботу липня в Тартакові. Вже тепер запрошую всіх на цей архідієцезіальний День хворого в липні. Натомість прошу в парафіях звершити Святу Месу 11 лютого та організувати зустрічі для хворих та літніх парафіян, зберігаючи усі запобіжні заходи, пов’язані з пандемією. Усвідомлюючи наскільки вразливими є люди похилого віку, робімо все можливе, щоб Боже милосердя охопило їх через наше служіння.

 

Усім Хворим і Літнім, Священикам і Богопосвяченим, а також Мирянам, причетним до служіння Милосердного Самарянина, благословляю з усього серця: в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

 

Львів, 3 лютого 2022 року

№ 39/2022

Архієпископ Мечислав Мокшицький

Львівський Римсько-Католицький Митрополит

Next Post

День хворого: "Будьте милосердні, як і Отець ваш милосердний"

Сб Лют 12 , 2022
Матір Божа з Люрду є покровителькою хворих. Св. Йоан Павло ІІ встановив на її спомин День хворого, щоб звернути увагу на цінність страждання, котре є зміцнене молитвою. Папа кількаразово робив паломництво до Люрду, востаннє – в 2004-му. Під заступництвом опікуна хворих відбулося святкування Дня хворого у храмі св. Йоана Павла […]

Breaking News