День хворого: “Будьте милосердні, як і Отець ваш милосердний”

-1

Матір Божа з Люрду є покровителькою хворих. Св. Йоан Павло ІІ встановив на її спомин День хворого, щоб звернути увагу на цінність страждання, котре є зміцнене молитвою. Папа кількаразово робив паломництво до Люрду, востаннє – в 2004-му.

Під заступництвом опікуна хворих відбулося святкування Дня хворого у храмі св. Йоана Павла ІІ. На Богослужінні о 12 год. було уділене урочисто Таїнство Єлеопомазання. Були присутні більше сорока хворих і їх помічників, деякі з них не можуть виходити з дому самостійно, тому їх привезли найближчі родичі. Перед Непорочною Дівою Марією, подібно як у Люрді, хворі запалювали свічки.

В проповіді під час уділення Таїнства о. Григорій Драус представив контури повідомлення Папи Франциска на ХХХ День хворого. В ньому розвивається думка про цінність страждання, про те, що хворий закликає і збуджує в оточенні чесноту милосердя і терпеливості.

Великим відкриттям була краса і міць Таїнства Єлеопомазання хворих: покроплення свяченою водою, повчальне біблійне читання, накладення рук на хворих, намащення оливою, Святе Причастя. Після літургії, за практикуючим звичаєм серед люрдських паломників, куштували посвячену воду з джерела, в цьому випадку – воду з паломницького осередку біля Раківця.

Друга частина Дня хворого відбулася в Домі Йоана Павла ІІ. Парафіяльний театр «Еммануїл» ім. Кароля Войтили поставив фрагмент «Святий з Кульпаркова» про св. Брата Альберта. Лікар Наталія Шандигаєва прочитала лекцію про здорове харчування. Дует Данило Петрилко (наймолодший органіст парафії) і Сніжана Федорович, котрі в храмі проводили співи, виступив з концертом. Cпільна агапа була завершенням зустрічі.

Next Post

Парафіяльні оголошення

Сб Лют 12 , 2022

Breaking News