Свято жертовностi на парафії

-1

«Не йдеться про те, щоб зібрати плоди, але про те, щоб посадити плодові дерева», – писав о. Міхаель Вайт у книзі «Відбудована» – відомій американській публікації на тему творення парафії.

Одним з важливих завдань формування парафії є формування фінансової відповідальності за її діла. Треба відійти від споживчої ментальності. Дозрілий християнин не розраховує на те, що його будуть обслуговувати, але сам бере відповідальність за свою Церкву. Жертовність мусить бути пропорційною до заробітку, згідно з первісною біблійною засадою.

В стратегії парафії св. Йоана Павла ІІ, за порадами книги «Відбудована», є формована відповідальність, котра виражається в чесноті жертовності згідно з первісними засадами. Просуванням цієї чесноти служить так звана «Свята Жертовність» – День Стрітення Господнього, який завжди був доброю нагодою для навчання на тему жертовності.

Приготування до Свята Жертовності на парафії тривало два тижні, під час яких були роздані конверти з текстами, що говорять про жертовність в Біблії. Провідним гаслом цих днів було «Не думай, що парафія може тобі дати, подумай, що ти можеш зробити для парафії». Це парафраз слів, які читали в порту Нью-Йорка емігранти, що прибували до США в пошуках кращого життя. Жартома ми додали до цього також відомий комуністичний вираз: «Якщо не ми – то хто, якщо не зараз – то коли», аби показати, що про парафію не подбає «хтось інший».

Окрасою Свята жертовності став спів виконавиці Львівської опери Олени Романів. Вона співала латинською мовою «Panis Angelicus», «Agnus Dei», а також «Ave Maria», що вказує на жертовність Божої Матері, яку символізує Стрітенська свічка-громниця.

Next Post

78-й номер парафіяльної газети

Сб Лют 5 , 2022

Breaking News