625-річчя Римсько-католицької Парафії у Сокільниках

8 листопада 1396 року стараннями Яна з Тарнова, єпископ Якуб Стрепа заснував Римсько-католицьку Парафію св. Миколая  для теренів сьогоднішніх Сокільник, Кульпаркова, Боднарівки, Сихова, Зубри.

Заслуги бл.Якуба Стрепи  для створення парафії на Львівській землі є зазначене на відомій іконі, де є записані парафії, повсталі його стараннями.

Громада у Сокільниках мусила бути потужною, якщо є запис в хроніках, що у 1397 р. існувала плебанія.

Парафія св. Йоана Павла ІІ є спадкоємицею давньої спільноти. Сьогодні огортає південний мікрорайон Львова, Сокільники та Солонку. Парафія святкує свій ювілейний рік,  625 – річчя, котрий завершиться 25 грудня 2022 року – в  річницю першої літургії відновленої парафії.

В програмі передбачені заходи, спрямовані на реалізацію завдань Синоду: “Сопричасття, участь, місія”. Метою є зміцнення парафії як спільноти вірних відповідальних, задіяних в служінні та євангелізації.

Перша подія ювілею відбулась в понеділок, 8 листопада, в день створення давньої сокільницької парафії. У вступному слові представлено сім’ю Парафії, окресленої для усієї Церкви в синодальному заклику.  В програмі показано театральну виставу “Святий з Кульпаркова”, про св. Брата Альберта, який в 1881-82 роках лікувався в психіатричній лікарні на Кульпаркові. Хвороба відступила, коли він почув розмову про Боже милосердя.

Декілька парафіян дали  свідчення про роль парафії у їхньому житті: про шлях до католицької віри, про врятування життя ненародженої дитини. Святкування в формі продовження синодальної дороги триває…

Адміністратор

Next Post

Деканальний день зосередження для молоді

Пн Лис 22 , 2021

Вам може сподобатися

Breaking News