Під час перебування в Україні архієпископ Віктор Скворц разом з архієпископом Мечиславом Мокшицьким відвідали храми, збудовані стараннями священиків та дієцезій з Тарнова і Катовіце, в т.ч. у Тарнові, Львові – Сихові, Сколе, та зустрілися зі священиками з тих же дієцезій.
Під час перебування у Львові, 2 квітня, він відвідав парафію св. Йоана Павла ІІ, де, як зазначив архієпископ Мечислав Мокшицький, «душпастир повинен розділити своє пастирське серце між парафіянами, біженцями та ромами». Архієпископ Віктор сказав зібраним на ранковій Месі вірянам, що «стиль св. Йоана Павла ІІ — зауважувати потреби найслабших».
Як розповів парох отець Гжегож Драус, проживання сімдесяти біженців сьогодні (а з 24 лютого 2022 року тимчасово їх проживало майже п’ять тисяч) у парафіяльному домі не зашкодило звичайній місії парафії. Богослужіння, зустрічі, катехизації, дитячі табори відпочинку, викладацькі курси відвідує – що парадоксально зважаючи на війну – більше людей, ніж раніше. Так лише під час минулої Великодньої Вігілії таїнство Хрещення прийняли двадцять п’ять осіб, переважно старші діти та дорослі. Здавалося б, парафіян треба «лякати» біженцями, серед яких є значна кількість ромів, але суто математичний аналіз цьому суперечить. Біженці дуже допомагають парафії. Вони дбають про чистоту і порядок великих приміщень і парафіяльної території, також проводять різноманітні ремонтні роботи. «Розвиток парафії незважаючи на прийняття біженців, а може власне через те, це знак Божої опіки і вірності, як каже псалом, хто добрий до бідних, тому сам Бог допоможе, постелить постіль і візьме на себе турботу про хліб» поділився досвідом Божої допомоги о. Гжегож Драус.
Архієпископ Віктор Скворц ознайомився і з діяльністю польової кухні, побудованої у формі тіпі на церковній площі – традиційного переносного житла кочових індіанців Великих рівнин, де щодня готується понад п’ятсот дводенних обідів для кількох центрів для біженців війни. Доставляють їжу для біженців також на залізничний вокзал, куди вони прибувають щодня із зон бойових дій і бомбардованих міст. Ці люди отримують теплу їжу після тривалої втечі з небезпечних місць і поневірянь у чужих місцях. Функціонування кухні є ініціативою Altruistic Kitchen – американської організації з Аляски. Архієпископ благословив всю парафію та її діяльність.
о. Гжегож Драус