Багатолітній настоятель львівської парафії РКЦ завершує служіння у Львові

Багатолітній настоятель Римськокатолицької парафії св. Йоана Павла ІІ (м. ЛьвівСокільники) о. Григорій Драус завершує своє служіння у Львові. У четвер, 5-го жовтня, відбудуться парафіяльні урочистості та подячна Літургія за роки служіння священника.

Про це повідомляє парафія св. Йона Павла ІІ на  своїй сторінці у фейсбуці.

Саме 5-го жовтня випадає річниця освячення каплиці, в якій парафіяльна спільнота молилася з 2017-го по 2020-тий роки. З цієї нагоди християнський театр «Еммануїл» ім. Кароля Войтили покаже театральну виставу «Св. Ян з Дуклі, опікун Церкви і Львова». А відтак буде звершена Свята Меса та агапа із Митрополитом Львівським РКЦ Мечиславом Мокшицьким.

Знаково, що урочистість відбудеться в день пам’яті святої сестри Фаустини Ковальської, коли спільнота  Католицької Церкви в особливий спосіб роздумує над Божим Милосердям та священничими покликаннями.

В коментарі «Духовній величі Львова» отець Григорій Драус розповів, що зміна в його житті «цілком природна річ, адже священник ніколи не є прив’язаний до одного місця», а сам він належить до Люблінської архідієцезії.

«Єпископ не може висилати поза рамки дієцезії, хіба що священник зголоситься, що є готовий до місії. Я до того зголосився, і тому міг поїхати в Україну – спочатку до Рівного, а потім до Львова. І так само тепер буду делегувати іншу місію, яку доручить мені єпископ з Любліна», – пояснив о. Григорій Драус.

Священник наголосив про важливість того, щоби Церква завжди була місійна, не засиділася на місці. «Очевидно, що Львів – це добре та зручне місто. Але не йдеться, щоби я шукав вигідного місця, тому я виявив готовність йти туди, де буде потреба».

Куди саме вирушить священник, йому поки невідомо, однак він готовий продовжувати служіння: «Був час, коли була необхідність, щоб я пішов до Рівного; був час, коли була необхідність, щоб я пішов до Львова. Але все міняється, і різні потреби з’являються в різному часі. Я дуже ціную Львів, мені тут дуже подобається, я був тут дуже гарно прийнятий. Тому запрошую на мою урочисту Службу, і архієпископ теж захотів на ній бути».

О. Григорій Драус прослужив в Україні 23 роки: 11 з них у Рівному, 12 — у Львові, де під його духовною опікою розвинулася одна з найактивніших парафій РКЦ в Україні. Парафія св. Йоана Павла ІІ в Сокільниках провадить багато душпастирських і соціальних ініціатив, підтримує тих, хто постраждав від війни, активно займається благодійністю для тих, хто в потребі.

Секрет успіху, зазначає настоятель — люди. «Початком парафії був не я, а група молодих подружжів, які збиралися вдома — перед чи після недільної Служби, чи навіть на тижні – читаючи Слово Боже та молячись. І, оскільки така група постала, потрібен був священник. І це був добрий старт для парафії», — розповідає священник, і додає:

«Потім почали долучатися інші. Думаю, в цьому якраз і є сила, що парафія постала від самих вірних, які організували спільноту. А потім інші набиралися їхнього стилю — я не приходжу до церкви як гість чи глядач, церква є моїм місцем, частину якого я творю». Саме через це, зазначив отець Григорій, всі ініціативи розвинулися дуже природно, і вони триватимуть за підтримки наступного священника, який служитиме на цій парафії.

Зазначимо, що отець Григорій – вже третій відомий львівський священник, що протягом двох останніх місяців завершує служіння у Львові. Кілька тижнів тому багатолітній капелан Львівської міської ради та сотрудник Архикатедрального Собору святого Юра УГКЦ о. Павло Дроздяк вирушив на служіння в Чиказьку єпархію святого Миколая УГКЦ. А отець Юрій Федів, тепер вже колишній священнослужитель Успенського собору ПЦУ, голова Львівського ставропігійського братства, один із керівників хору «Ставрос» та редактор часопису «Успенська вежа», відтепер служитиме для громади вірних УАПЦ в Австралії.

https://velychlviv.com/

Волянський Віталій

Next Post

Італійські волонтери займаються благодійною допомогою Україні

Чт Жов 5 , 2023
Італійська організація «Mediterranea Saving Humans» в основному займається медичною та гуманітарною допомогою для біженців, які прибувають до Європи з Африки. Її діяльність сконцентрована на острові Лампедуза, бо рятують емігрантів від смерті під час плавання на човнах у Середземному морі. Mediterranea Saving Humans волонтерить з початку російської агресії проти України. Члени […]

Вам може сподобатися

Breaking News