Діти зі Львова відвідали Санктуарій Пречистої Діви Марії Зірки нової євангелізації

Торунь, Санктуарій Пречистої Діви Марії Зірки нової євангелізації та св. Івана Павла ІІ. На початку нового катехитичного року молоді львів’яни отримали катехизми «YouCat для дітей» від куратора отця Анджея Ляскоша CSSR.

Групу дітей з парафії св. Йоана Павла ІІ у Львові приймають під час відпочинкових канікул в родинах з парафії отців редемптористів у Торуні. Вони здійснили паломництва до санктуарію Пресвятої Богородиці Зірки Нової Євангелізації та св. Івана Павла ІІ. Це місце дуже близьке до львівської парафії, адже головний вівтар костелу розробив художник Анджей Ричек, який створив храм у Торуні. Отець Тадеуш Ридзик, який неодноразово відвідував львівський костел св. Йоана Павла ІІ, від щирого серця щедро підтримав будівництво. Як і в Торуні, місія львівського костелу св. Йоана Павла ІІ (збудованого поблизу місця папського паломництва у Львові) має вшановувати та пропагувати постать і вчення Святішого Отця.

Куратор костелу Пресвятої Богородиці Зірки Нової Євангелізації та св. Івана Павла ІІ отець Анджей Лакош провів юних паломників храмом. Львів’яни підтвердили, що «Радіо Марія» слухають також і у Львові. У серці святині – копії папської каплиці – біля табернакулю, ікона Матері Божої, біля якої Папа молився 27 років, реліквії та фігура св. Івана Павла ІІ діти отримали «YouCat для дітей» від о. куратора. Це катехизм, виданий українською мовою на основі Катехизму Католицької Церкви, адаптований до сприйняття дітьми. Він стане основою для катехизації дітей у львівській, можна сміливо сказати, філіальній для торунського санктуарію, парафії св. Йоана Павла ІІ. Отець Анджей Лакош нагадав слова частого гостя і друга санктуарію архієпископа Мечислава Мокшицького: «Найважливішим завданням Папи є молитва, за словами Івана Павла ІІ», а в Торуньських проповідях він говорив про жест молитви Папи, який вказуючи на Марію, що спільна молитва разом і через Матір Божу веде нас у кожному покликанні. Діти пам’ятають, де вони отримували катехизм і як їм жити. Матері, які доглядають групу дітей, дарували дітям вервиці. Потім діти пішли до адораційної каплиці на молитву.

У каплиці мучеників, вшановуючи поляків, які віддали своє життя за порятунок євреїв, парох львівської парафії св. Йоана Павла ІІ отець Гжегож Драус виголосив катехезу на основі слів «Немає більшої любові, коли хтось віддає своє життя…». Він згадав свою бабусю, яка, незважаючи на надзвичайно важкі умови: вдова з п’ятьма дітьми та батьком при смерті, яка після того, як її хата була спаленою, жила у сусідів, переховуючи єврейку з дитиною в дерев’яній стайні. «Мати щодня носила їй їжу»… Варто згадати також поляків зі Львова, які рятували євреїв. Каплиця є свідченням самопожертви поляків своїм сусідам-євреям.

Санктуарій у Торуні з його пам’ятками, до яких можна буквально торкнутися ногою: Пресвята Родина на шляху до Єрусалиму, Мешко та Домбрувка, Родина Войтили на шляху до Неба – ідеальне місце для незабутньої катехези.

о. Гжегож Драус

Фото: парафія св. Йоана Павла ІІ у Львові, Софія Федорич

Волянський Віталій

Next Post

Треба говорити дітям про Бога до 12 року життя, інакше прийдеться усе їхнє життя Богу говорити про дітей

Пт Сер 25 , 2023
КАТЕХЕЗА (=навчання, наставлення) для дітей. * “Скарби віри” – приготування до І Причастя: вівторок 18:00 або субота 10:00; * “для старших дітей, після І Причастя: середа 18:00 або субота 12:00 для дошкільнят: субота 11:00; * “Божі перлинки” для дітей шкільного віку, субота 12:00; *”13+” (приготування до Миропомазання), п’ятниця 18:00   […]

Вам може сподобатися

Breaking News