Душпастирсько-благодійний візит Келецького ординарія єпископа Яна Піотровського до біженців у Львові

Єпископ Ян з о. Лукашем Зигмунтом, директором Будинку інвалідів у Пєкошові, відвідали парафію св. Йоана Павла ІІ, де живе майже сотня біженців. Гостей супроводжував митрополит Львівський Мечислав Мокшицький.

У перші дні війни будинок у Пєкошові підтримував львівський осередок, через який пройшло майже п’ять тисяч людей, які тікали зі сходу України від війни, шукали безпечного місця.

Єпископ Ян Піотровський вісім років служив на місії в Конго та Перу, тому він був зворушений зустрітися з групою ромських дітей, які готувалися до хрещення (і ті  які вже були охрещені останніми місяцями), які проживають в парафіяльному будинку парафії св. Йоана Павла ІІ.

Діти-біженці та парафіяльні діти  спільно беруть участь у  таборі під час весняних канікул. Незважаючи на мовний бар’єр, єпископ Піотровський успішно вступав у діалог з дітьми.
Діти, які навчаються в ромській парафіяльній школі «Алав» (мовою українських ромів означає «слово»), разом із парохом отцем Гжегожем Драусом заспівали єпископу авторський  гімн парафії та … польською мовою. «Зелений Місточок». Це свідчить про успіхи учнів, які щодня розмовляють російською та українською, а також угорською чи ромською мовами.
Єпископ Ян Піотровський подарував дітям солодощі та фінансово підтримав ромську школу «Aлав».

Пастирським оком єпископ Ян звернув увагу на двометровий малюнок дерева, на якому – як коріння та плоди – розміщено майже двадцять душпастирських і благодійних ініціатив парафії.

о. Гжегож Драус

Волянський Віталій

Next Post

"Постіль носили прати додому — а це були цілі мішки!": як працював шелтер у Львові в перші дні війни та чим живе зараз

Чт Бер 30 , 2023
“Нашого дому більше нема. Все наше життя залишилося там…” “Ми нічого не взяли, тільки документи і кота. Знаєте як це? Все життя пропрацювати і залишитися тільки з тим, що на тобі?” “Батьки не захотіли їхати, тепер вони в окупації. А я не знаю, як мені з цим жити?” ” Уявляєте, […]

Вам може сподобатися

Breaking News