Верховна Рада ухвалила для обговорення законопроект, який дозволяє реєструвати одностатеві стосунки як шлюб. Прийнятий ще раніше закон передбачає високі штрафні санкції за критику одностатевих стосунків.
Громадський рух «За християнські цінності», спрямований на захист християнської сім’ї, зібрав у сесійній залі Львівської обласної ради, обласних та міських депутатів, єпископів (греко-католицького Гліба Лончина з Парижа, римо-католицького Едварда Каву, православного Амброзія), священнослужителів, родини, просімейних вчених. Ініціатор Руху католицький скаут Базар Яремко повідомив про подібні зустрічі в обласних і міських радах.
Єпископ Едвард Кава сказав: «Сьогодні ворог руйнує нашу країну. Така руйнація також має духовний вимір. Під прикриттям війни (не можна проводити демонстрації тож ми зосереджуємося на інших питаннях) є спроби запровадити закон, який принижує сім’ю».
Газети підкреслювали небезпеку таких дій. Україна хоче бути частиною Європи, зберігаючи свої традиційні цінності і не асимілюючи неправильні моделі.
Така діяльність в інших країнах показує, що там поступово запроваджується право усиновлення дітей такими парами.
Зазначалося також, що Європа – це не лише ЛГБТ та гендерна культура. Ленін хотів зруйнувати сім’ю. Україна має бути місцем розвитку сімейних цінностей, а не сміттєзвалищем.
Отець Гжегож Драус, референт у справах місій Митрополичої курії та парох парафії св. Йоана Павла ІІ у Львові подарував представникам Обласної Ради хрест від загону Польського Союзу Скаутства у Хелмі (Hufiec ZHP w Chełmie), як символ християнських цінностей, на яких ґрунтується Україна, та місії християнської родини, яка береже суспільство від розбещення. Отця Гжегожа Драуса представили як «представника Польщі, яка першою допомагає Україні та лідирує в Європі щодо захисту сім’ї та є взірцем турботи про подружжя і дітей. Він сказав: «У Польщі дискусія полягає не в тому, чи, а в тому, наскільки збільшити допомогу для більшої кількості дітей». Він нагадав про заклик св. Івана Павла ІІ, який перед вступом Польщі до Європейського Союзу закликав Польщу увійти до нього зі своїми християнськими цінностями. І тому Польща зберігає принципи звичайної законної родини, будучи повноправним членом Європейського Союзу.
У декларації, яку підписали 111 учасників Форуму, йдеться про принцип захисту шлюбу, яким є союз між чоловіком і жінкою, в Конституції України. Президента ж закликали не допустити ухвалення законопроєкту про одностатеві шлюби. Заклик прозвучав також до депутатів, щоб запобігти ухваленню такого закону.