Італійські благодійники допомагають дітям з України

З початку війни італійці надзвичайно активно займаються гуманітарною допомогою для України.

Організація «Essereperessere» з Кальтаніссетти, що в центральній Сицилії, приймала біженців війни з України у своєму осередку. Нещодавно також було прийнято рішення запросити на двотижневий відпочинок дітей із сімей зі Львова. Волонтери ж цієї організації залучалися до допомоги особам, які приїжджали до Перемишля, співпрацювали з волонтерами сімейного душпастирського центру. У свою чергу душпастирський центр, дізнавшись про опіку, яку надає парафія св. Йоана Павла ІІ у Львові ромам, що живуть у лісі в наметах із гілок та плівки, зацікавив ними італійців. Вони спрямували і для них свою допомогу, і також для біженців, які перебувають під опікою львівської парафії св. Йоана Павла ІІ. Так розпочалося служіння італійських волонтерів з «Essereperessere» на парафії св. Йоана Павла ІІ, вони, крім того, поїхали парафіяльним автобусом з допомогою далі на схід у прифронтові населені пункти. А ще італійці звернули увагу на багатодітні родини у Львові, які нікуди не поїхали на відпочинок і спеціально для них організували перебування на Сицилії, оплативши проживання, харчування та проїзд. Дітей зі Львова тепло вітали на Святій Месі в соборі Кальтаніссетти. Особливим пунктом програми перебування на Сицилії стала участь у кульмінаційних урочистостях на честь Матері Божої з гори Кармель на площі в Кальтаніссетті.

Протоієрей міської капітули отець прелат Алессандро Джамбра (Alessandro Giambra), один із благодійників свята, подарував дітям вервиці. Отець прелат у свою чергу отримав у подарунок на знак вдячності прапор України. Він говорив про постійну пам’ять і всебічну підтримку України «в стражданнях і в боротьбі з російським тираном».

Керівник групи зі Львова о. Ґжеґож Драус звернувся до «численних і сповнених віри людей міста Кальтаніссетта, які зібралися тут у день Матері Божої Кармельської в її костелі, з проханням про молитву за повернення закритого костелу-близнюка Матері Божої Скапулярної у Львові», італійці на площі відразу це підхопили.

Організація «Essereperessere» була заснована групою відданих мирян-католиків центральної Сицилії. Сама назва вказує на її характер: це багатозначна гра слів, яку можна розуміти або як «існувати для людей», або як «людина для людини». Організація бере на себе поточні виклики, як от у своєму осередку в селі Канікас поблизу Кальтаніссетти, приймала жінок, які  зазнавали насильства у сім’ї, потім біженців війни з України. Зараз вона організовує відпочинок для дітей з України з проживанням на своєму мальовничому курорті та мандрівками по всій Сицилії.

Волянський Віталій

Next Post

900 кілометрів екскурсій для 230 учасників на п'ятьох п'ятиденних християнських таборах

Сб Лип 22 , 2023
Участь в дорогих виїзних таборах в туристичних осередках не для всіх доступна, крім того молодшим дітям важко виїхати без батьків. Тому йдучи на зустріч цим потребам, Парафія св. Йоана Павла ІІ у Львові щороку організує вже з половини червня, цикл стаціонарних п’ятиденних таборів. Головною рисою таборів проведених Християнським Театром “Еммануїл” […]

Вам може сподобатися

Breaking News