136 учасників, які працюють для ромів з 20 європейських країн, зібралися в Празі на конгрес на тему «Криза і рани як джерела трансформації».
Учасники, серед яких двадцять священиків і кільканадцять монахинь (переважно Згромадження Малих Сестер Ісуса, що живуть у дусі св. Шарля де Фуко і миряни, залучаються до місій для ромів у різні способи: опіка в парафіях і капеланство в місцях тимчасового проживання, навчання або свідчення про присутність проживанням в ромських районах. Був присутній уповноважений уряду Словаччини з питань ромів Ян Горас. Були також священики, сестри та миряни-аніматори ромської національності. Комітет діє з 1970-х років, заснований французами та бельгійцями – Католицький комітет для Ромів (www.ccitsiganes.org), підтримує формування та розбудову міжнародної спільноти ромського пастирського служіння. Префект Конгрегації інтегрального людського розвитку кардинал Майкл Черні (Michael Czerny) звернувся до учасників з листом, який зачитав його представник від Конгрегації Юрій Тичовліс. Він згадав слова св. Павла VI, який у 1965 році звернувся до ромів: «Ви не на маргінесі, а в самому серці Церкви».
Представниками від України були отець Гжегож Драус із парафії св. Йоана Павла ІІ у Львові, яка прийняла загалом понад сто ромських груп серед біженців війни та організувала для них повноцінну школу «Алав», та Катерина Казачкова, словачка з Салезіанського Світського Інституту, яка працює в районі Мукачева. Доповідь отця Гжегожа Драуса викликала великий інтерес. У парафіяльному домі св. Йоана Павла ІІ у Львові, де він є парохом, прийняли протягом війни понад сотню ромів – біженців війни зі сходу України, понад шістдесят із них охрещено. Парафія організувала для них повноцінну школу «Алав» (у перекладі з мови українських ромів – «слово»).
Наступний Конгрес відбудеться 12-14 квітня 2024 року в Ліоні, Франція. Новий президент Комітету італійськa богослов Крістіна Сімонеллі прийняла запрошення о.Григорія Драуса і прагне, щоб наступний Конгрес відбувся у Львові після закінчення війни.
о.Григорій Драус