Концерт єврейської пісні італійських католиків для львів’ян

DSCF1493Увечері 27 липня група паломників з італійського міста Івреа, яка поїхала на Світові Дні Молоді у Кракові через Львів, виступила з концертом єврейської пісні в Почесному консульстві Держави Ізраїль в Західному регіоні України. Цей захід організували Всеукраїнський єврейський благодійний фонд «Хасед-Ар’є» та римо-католицька парафії св. Йоана Павла ІІ. До присутніх звернулися зі словом настоятель парафії о. Григорій Драус і равин громади прогресивного юдаїзму Сіва Файнерман, котрий прочитав молитву за мир і злагоду. На концерті були присутні львівські євреї та представники католицьких парафій міста.

Костянтин Чавага

P.S. Єврейські пісні у виконанні католицької молоді – це якраз в дусі теперішнього вчення Церкви про відношення до юдаїзму. Вже документи отців Другого Ватиканського Собору (особливо «Nostra etatаe») вказували, що не можна оскаржувати євреїв за смерть Ісуса. Св. Йоан Павло ІІ сказав якось у римській синагозі: «Ви, євреї, є нашими старшими братами». У 2000 році він – перший із Римських Пап – молився при Стіні Плачу в Єрусалимі, де залишив текст молитви (зберігається в Yad Vashem): «(…) Ми глибоко засмучені вчинками тих, котрі протягом історії спричиняли страждання Твоїм дітям. Просячи у Тебе прощення, хочемо зобов’язатись до справжнього братерства (…)».

Бенедикт XVI пішов ще далі, називаючи євреїв «нашими отцями у вірі». А Папа Франциск зауважив, що «не можна бути християнином і антисемітом», та що «єврейська традиція є частиною нашої спадщини».

Таким чином пісні молодих італійців виражають дух актуального вчення Церкви, котра, за словами одного рабина з Будапешта, «розповсюджує по світі єврейське навчання про Бога і моральність».

DSCF1485

DSCF1490

DSCF1502

DSCF1507

DSCF1512

DSCF1539

DSCF1515

DSCF1528

DSCF1530

DSCF1543

Адміністратор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

У Львові під час хрещення ув’язненій поклали крижмо, освячене Папою Франциском

Ср Сер 10 , 2016
Світові Дні Молоді відбувалися не лише у Кракові, де зібралася молодь з усього світу, а й досі тривають у різних куточках світу. Одним із таких місць став львівський слідчий ізолятор, де під час хрещення ув’язненій накладено крижмо, освячене Папою Франциском. Учасники Світових Днів Молоді накладали на себе такі білі полотна […]

Вам може сподобатися

Breaking News