Львів: католики та юдеї на святі св. Йоана Павла ІІ

DSCF103421 жовтня у парафії св. Йоана Павла ІІ у Львові відбулася урочиста Свята Меса з нагоди парафіяльного відпусту. Одночасно це була приміційна Свята Меса о. Олександра Кушти з Дніпродзержинська, котрий 17 жовтня  був рукоположений у кафедральному соборі святих Апостолів Петра і Павла у Кам’янці-Подільському.

 

Урочисту Літургію збагатили своєю присутністю чисельні священики, що прибули із різних парафій Львова на запрошення настоятеля о. Григорія Драуса, а також помічник головного рабина громад прогресивного юдаїзму України, рабин общини прогресивного юдаїзму «Тейва» Сіва Файнерман.  Літургію співслужив також о. Ігор Пецюх, керівник духовно-пасторального відділу УКУ, який гостинно надав молодій римо-католицькій громаді каплицю факультету для богослужінь та зустрічей Неокатехуменальної спільноти, котра діє при парафії.

Ще однією надзвичайною подією на врочистості стало Таїнство Хрещення наймолодшого парафіянина громади і річниця Хрещення двох дівчат із Нігерії, які прийняли Таїнство на парафіяльному відпусті минулого року.

У проповіді о. Олександр згадував свою зустріч із папою Йоаном Павло ІІ,  яка відбулася за рік до його смерті і вже тоді його вразило, що попри поганий стан здоров’я та вік, Папа продовжував служити людям, спілкуватися з ними, цікавитися їхнім життям та проблемами: «Євангеліє в неділю закінчувалося власне цим – Христос не прийшов для того, щоб йому служили, а служити іншим. Святий Йоан Павло ІІ від початку свого понтифікату закликав відкрити двері для Христа, не боятися, дозволити Йому увійти до наших сердець і це слово має міць зародити в нас живого Ісуса Христа».

В свою чергу рабин Сіва Файнерман, якого запросили очолити молитву за мир в Україні по завершенню Святої Меси, був глибоко зворушений і висловив щире сподівання, що такі спільні зустрічі та спільні святкування стануть запорукою мирного співіснування, взаємного розвитку та конструктивного діалогу. Рабин Файнерман порівняв Папу Йоана Павла ІІ до зірок, які дав нам Бог, щоб ми мали орієнтири: «Часами зорі гаснуть, але їхнє світло продовжує свій шлях і долає відстань та час, щоб нести нам своє світло і вказувати шлях».

Віта Якубовська
Джерело: CREDO
Автор фото:Nataliia TrachBatiuchok

DSCF1039

DSCF1018

DSCF0953

DSCF0912

DSCF0867 - копия

DSCF0850

DSCF0845

DSCF0801

DSCF0796

Адміністратор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

Запрошуємо на молитовну зустріч молоді Taize

Чт Лис 5 , 2015
Раді будемо побачити Вас на молитовній зустрічі молоді Taize у  п’ятницю, 13 листопада. Нагадуємо, що зустріч розпочнеться о 19.00 (о 18.30 – запрошуємо на Службу) Темою зустрічі буде багатство земне і царство небесне.   Після молитви  сердечно запрошуємо усіх на чай з різноманітними смаколиками. Заохочуємо приносити по можливості щось до […]

Вам може сподобатися

Breaking News