Майстер-клас «Єврейська Ханука та християнський адвент (різдвяний піст)»

Майстер-клас «Єврейська Ханука та християнський адвент (різдвяний піст)» відбудеться у Львові.заграймо-на-шафарі

Свято Ханука, яке зазвичай святкують в грудні (у час, коли християни готуються до Різдва, цей період  називається «Адвент» від латинського «прихід») має своє коріння в Старозавітній історії про відновлення знищеного Єрусалимського храму. У руїнах храму було знайдено невелику посудину з олією. Цієї олії було зовсім мало, але в чудесний спосіб її вистачило для засвічення великого свічника аж на вісім днів. Це чудо вказує на місію вибраного народу, який мав принести віру в Єдиного Бога для поганського світу. Під час свята, кожного наступного дня запалюється по одній свічці на восьмисвічнику, який називається «Ханука». Цей восьмисвічник повинен стояти у вікні, як знак того, що доми віруючих – це світло для інших. Вірні мають особливу місію в цьому світі.

гіллел танок

Гіллел танок 2

У ці дні також запрошують різних людей з неєврейських середовищ (єпископів, представників влади тощо), щоб ті запалили світло на черговій свічці хануки. Так робив і Папа Франциск, коли був ще єпископом Аргентини, а також президенти (наприклад, США, Польщі) запалюють хануку на урочистих вечерях в єврейських громадах. По своїй характеристиці це свято відкрите для всіх.

У родинах діти зазвичай грають в «дрідл». Це така іграшка жеребкуванням визначає переможця. Під час гри діти співають «Шам гадоль шава по» (великий знак стався нам). Кому зупиняється на слово «по» (нам) забирає від інших учасників всі призи (наприклад, цукерки). Це гра для пояснення чудес: вони не завжди трапляються, але кожен має шанс їх зустріти в житті.

гіллел

Деякі традиції Хануки перейшли в християнське Різдво. Під час Адвенту  запалюються свічки на адвентовому вінку. Як в домашній, так і в церковній Літургії важливим є символ світла, яке приніс Ісус в ніч свого народження.

У Львові для всіх охочих, а особливо дітей, відбудеться майстер-клас про свято Ханука і християнський Адвент.

Організатори: Римо-католицька парафія св. Йоана Павла ІІ

Місце проведення: Клуб «Гіллель», Львів, пр. Свободи 1/3, кв. 36.

Час проведення: неділя, 29 листопада в 16:45 – 18:00

Тел. 097 517 06 42, о. Григорій Драус

Адміністратор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

Молитовна зустріч у дусі Taize

Чт Лис 26 , 2015
Як і було анансовано у другу п’ятницю грудня, а саме 11 числа о 19.00 відбудеться молитовна зустріч Taize.  (нагадуємо, що о 18.30 буде Служба)Як зазвичай, чекатимемо усіх бажаючих долучитись до спільної молитви в каплиці Філософсько-богословського факультету УКУ (вул.Хуторівка, 35а, зупинка Нижній Шувар) І знову ж співатимемо канони, послухаємо псалом і […]

Вам може сподобатися

Breaking News