Мандрівка міністрантів по зруйнованих костелах на краю парафії: Підтемне, Раковець, Кугаїв, Вовків, Товщів

Міністранти парафії св.Йоана Павла ІІ у Львові разом з настоятелем о.Григорієм Драусом відвідали зруйновані храми, що знаходяться на віддалених краях парафії.

В Церкві св. Валентина в Раківці заспівали Ранішню молитву Літургії Годин. Костел взагалі не має даху. В пресвітеріумі зберігся великий образ св. Валентина, що представляє святого в священичому орнаті, таким, який молиться за хворих.

Важко було знайти храм Пресвятої Діви Марії в Кугаєві, що оточений деревами, вищими за вежу самого храму. Зруйнований дах, поручні з хору порозкидані по підлозі. На відносно добре збереженому вівтарі (є навіть елементи дерев’яної надбудови вівтаря) вперше по 76 роках відправлено Святу Месу.

Навідалися теж до костелу св. Марії Магдалини в Вовкові. Монументальна будівля з аварійним дахом і великими колонами. Колись – місце великих відпустів та паломництв.

Неподалік знаходиться маленький храм св. Якова Стрепи в Товщові. Після 1945 року в ньому було влаштовано колгоспний склад. Поруч з храмом красивий ліс і поляна, де побавилися в гру “козаки-розбійники”.

Храм у Підтемному знаходиться в найліпшому стані. Всі двері замкнені на колодки, вікна вибиті, однак збереглися вітражні рами.

о. Григорій Драус

 

Адміністратор

Next Post

Повернення до звичного капеланства

Пт Лип 9 , 2021
Завдяки рішенням Кабінету Міністрів, на прохання Пастирської ради з питань релігійного піклування у пенітенціарній системі, тюремне душпастирство повертається до норми, як було до початку пандемії. У тюрмі у Львові (“Бригідки”) знаходиться тюремна лікарня. Капелан, отець Гжегож Драус, сам увійшов до камер, де знаходяться важкохворі, несучи душпастирську службу. Саме відвідування капелана […]

Вам може сподобатися

Breaking News