Методи активізації в катехизі: як з допомогою паперу, клею і ножиць навчити Божих Заповідей?

Ми переконані, що маємо більш привабливі пропозиції, аніж навіть світ інтернету – це є сила спільноти, яка твориться об’єднаною справою, і сила правди віри.

Важливо все це передавати легким для сприйняття способом. Методи активізації навчання спираються на твердження Конфуція: “Скажи мені –  я забуду; покажи – може зрозумію; дозволь взяти участь – зрозумію, запам’ятаю, буду тим жити і ще навчу інших”. Ідучи тим шляхом, пробуємо в катехизі навчити правд віри не тільки з допомогою атракцій, а й активізації усіх пізнавальних здатностей людини. Використаємо педагогічні ігри, адже навчання може і повинно бути цікавим та видовищним; а також – “динаміки” (жести, предмети для рухомої активності).

На курсі, який відбувся в Центрі св. Йоана Павла ІІ у Львові, ведучий о. Григорій Драус представив “динаміки”, завдяки яким можна легше навчити дітей Десяти Божих Заповідей. Наприклад, для вивчення заповіді “Не кради” діти мають створити з сірників дім: кладуть сірники один на другий (один сірник має кольорову відмітку фломастером). Збудувавши дім з сірників, складають старе єврейське прислів’я з карток (мусять самі дійти до утворення фрази): “Якщо хтось збудував дім, а одна балка, яку вжив до будови, була украдена – повинен розібрати дім, вийняти і віддати цю балку, а дім будувати наново”. Відповідно завдання: «Витягніть позначену кольором балку і побудуйте наново!» – таким чином діти легко навчаться сьомої Заповіді.

В курсі взяли участь сестри монахині (серцанки, михалітки і йосифітки) та вчителі катехизму.

Далі курс про активізацію і методи катехези відбуватимуться щомісяця кожного останнього вівторка. Курс 28 вересня об 11 годині буде присвячений навчанню катехизму на тему “Вірую”.

о.Григорій Драус

Адміністратор

Next Post

Запрошуємо на ходу вулицями Львова з реліквіями блаженного Якуба Стрепи

Пт Вер 3 , 2021
Сердечно запрошуємо на хресну ходу вулицями Львова з реліквіями бл. Якуба Стрепи в суботу, 11 вересня, о 9:30 від храму св. Антонія до катедри. Візьмуть участь священики, монахині і вірні з усієї Архидієцезії, а особливо учасники Днів Молоді.     Шановні Отці та Богопосвячені Особи! Улюблені Брати і Сестри! Євангеліє […]

Вам може сподобатися

Breaking News