«Не треба боятися життя!»: глави Церков зустрілися з багатодітними сім’ями в Рівному

30 вересня 2021 р. в Острозі відбулося виїзне засідання Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, на якому було ухвалено Резолюцію щодо необхідності розробки державної сімейної політики. 

Того самого дня члени Ради Церков посадили дерева у центрі Рівного, неподалік обласного перинатального центру, щоб ушанувати життя, яке там народжується і підтримується. У римо-католицькому храмі св. Йоана Павла ІІ представники Церков зустрілися з багатодітними сім’ями різних християнських конфесій. Захід на правах господаря розпочав єпископ Луцької дієцезії РКЦ Віталій Скомаровський. Він подякував членам ВРЦіРО за візит і за ухвалений документ.

Своїм свідченням подружжя поділилися Володимира та Марії Петриченки (РКЦ), які очікують п’яту дитину й одне дитя мають у небі. Передусім Володимир подякував за дар Церкви та віри, яку може переживати в Неокатехуменальній спільноті. В ній він зустрів Живого Бога, Ісуса Христа, який пробачив  гріхи та звільнив від його страхів. І те, що вони можуть приймати кожну наступну дитину, — це чудо, адже, не маючи власного житла, ця сім’я щодня пізнає батьківську опіку Бога. Його дружина Марія сама є четвертою дитиною з десятьох в іспанській сім’ї Сезара та Марії Кампомар. Родина приїхала на місію в Україну у 1997 році. І хоча Марія Петриченко з дитинства  жила тут, їй ніколи нічого не бракувало, адже Бог завжди все передбачав. Досвід багатодітної родини потім допоміг їй самій відкриватися на життя, яке дає Господь, і стати багатодітною матір’ю.

Сім’я Віктора та Валентини Скарженців із сімома дітьми (п’ятдесятники) зазначили, що віра відіграла вирішальну роль у їхньому житті, допомагала їм приймати всіх дітей. Адже й вони самі походять із багатодітних родин, і якщо колись тобі дали життя, то й ти сам маєш передавати його іншим. Подружжя Скарженців виразило занепокоєння загрозою для сім’ї та шлюбу від ідеології ЛГБТ. Це є також загрозою для наших дітей та молоді.

Родина Міщур із Православної Церкви, яка має п’ятьох дітей, переконана, що діти — це подарунки від Бога, які можна отримати завдяки щирій молитві та Божому Промислу, а також підтримці Церкви. Сімейні цінності багатодітній мамі були прищеплені ще з дитинства у сімейному колі. Тому вона наполягає на необхідності підтримки інституту сім’ї в суспільстві й на релігійному вихованні дітей та молоді.

Настоятель парафії св. Йоана Павла ІІ о. Ґжеґож Вавжиняк, перш ніж розповісти про храм, представив рівненську Місію Якова Молодшого Ad gentes. Вона складається з української, іспанської, італійської та двох мексиканських сімей, яким допомагають дві неодружені сестри. «Ці люди полишили забезпечення, роботу, своє середовище та приїхали в Україну, з якої сьогодні мріють виїхати мільйони українців, — зазначив священник. — І секрет цього, а також любові, терпливості й відкритості на життя, — у джерелі хрещення. І тому потрібен катехуменат, тобто підготовка до хрещення. Багато з нас не отримали цього втаємничення у віру. Ніхто нам не казав, що християнин, коли його б’ють в одну щоку, підставляє іншу, любить своїх ворогів. І в цій парафії ми розпочали  формацію, втаємничення у християнську віру, що називається неокатехуменат, адже ми вже охрещені й не будемо повторювати Таїнство Хрещення. Цей храм — плід Неокатехуменальної Дороги, адже брати зі спільнот бачили, як важливо збудувати на цьому місці Божий дім, щоб він був красивим. Людина почувається коханою, коли зустрічається з красою. Тут є перша в Україні містерійна корона з 15 ікон, що зображує дорогу життя кожного християнина, яке розпочинається з Благовіщення, проповідування Божого Слова, й закінчується Взяттям Богородиці на Небо. Ікони допомагають розуміти все у нашій історії, також і сенс страждання, смерті… Те, що ви сьогодні могли почути, походить із досвіду віри братів із Неокатехуменальних спільнот, адже Церква — це спільнота спільнот», — завершив о. Ґжеґож.

Від імені ВРЦіРО голова УГКЦ, який цього року виконує обов’язки головуючого в Раді, сказав: «Коли я слухав ці свідчення, мене переповнило дуже багато почуттів. Від імені всіх тут присутніх членів Ради Церков, які представляють різні конфесії, ба навіть різні релігії, хотів би вам всім подякувати. А передусім тим, хто свідчив про досвід свого життя. Ви нам усім сказали, що не варто боятися життя. Сучасний світ живе у багатьох страхах, фобіях. Люди бояться жити, а тому бояться давати життя. Бояться майбутнього, якого не бачать, а тому бояться майбутнього своїх дітей, не хочуть їх приймати і не хочуть народжувати. Дякую, що ви дали свідчення, що не треба боятися життя. Не треба боятися приймати дар життя і тим життям ділитися. Ви звільняєте світ від великого страху перед життям. Особливо хочу подякувати тим сім’ям, які приїхали свідчити про радість життя з-за кордону».

Далі архієпископ Києво-Галицький продовжив промову до місійних родин із Неокатехуменальної Дороги їхніми рідними мовами, іспанською та італійською. «Дуже дякую всім вам, що ви приїхали з Іспанії, з Мексики, щоб розділити з нами цю радість життя і передавання життя; дуже дякую за слова, якими ділитеся з нами. Від імені України і Ради Церков хочемо всім вам сказати: дуже дякуємо. Нехай Бог вас усіх благословляє. Також дуже дякуємо італійській родині, що приїхали поділитися свідченням. Ви насправді дуже цінний дар Церкви, Вселенської Церкви і для всього світу!»

На завершення зустрічі голова Рівненської ОДА Віталій Коваль підсумував: воістину, сімейні, родинні та релігійні цінності є точками, що об’єднують. Звертаючись до релігійних лідерів, він додав: «Хоча ви поїдете, частина вас назавжди залишиться тут; сподіваюся, що й частина Рівненщини також залишиться у вас. Адже це Богом благословенний край, земля сім’ї та родини». Члени Ради, зі свого боку, обіцяли, що цей візит не буде останнім, адже вони цікавитимуться, яка доля посаджених ними дерев, та ділитимуться набутим тут досвідом сімей, що не боїться приймати нове життя.

Фото: Інформаційний ресурс УГКЦ

https://credo.pro

Адміністратор

Next Post

Заходи перед святом св. Йоана Павла ІІ

Пт Жов 8 , 2021
Дні перед святом св. Йоана Павла ІІ: п’ятниця, 8 жовтня, 9:00 – про місію та енцикліку “Redemptoris missio” (місія Відкупителя), Меса та проповідь, о. Давід, місіонер облат Непорочної Марії з Парафії св. Марії Магдалини.

Вам може сподобатися

Breaking News