Неочікувано велика група учасників першого «Українського вечора» в Домініканському монастирі в Любліні

Близько сотні осіб, українців – біженців війни з Любліна та довколишніх міст, взяли участь в українській зустрічі в базиліці св. Хреста в Любліні. Розпочалася зустріч з Літургії Слова Божого на тему миру. Читання з Книги Еклезіаста принесло радісну звістку про те, що важкий час, хоч, на жаль, він мав тривати довго, в решті решт закінчиться.

Саме Христос несе мир, який є більшим, ніж відсутність агресії з боку жорстокого ворога – це послання американської молитви Христа, записаної в Євангелії від св. Йоана. Молилися також за припинення війни, за справедливий мир, за зцілення стражденних, за воїнів. Наступна частина зустрічі проходила в аудиторії Унії – історичному залі, який вважається місцем підписання Люблінської унії 1569 року. Це був важливий елемент «Українського вечора».

Біженці, більшість з яких тривалий час перебувають у Польщі, ще не можуть повернутися до своїх домівок, розташованих на тимчасово окупованих територіях чи там, де відбуваються найзапекліші бойові дії, потребують зустрічі, діалогу та спільного пошуку вирішення своїх проблем.

Ініціатором «Українських вечорів» є отець-домініканець Юзеф Клімурчик з Люблінського монастиря разом із групою мирян-співавторів, які перед тим багато років проводили душпастирську діяльність на сході: у Москві (в Теологічному інституті св. Томи Аквінського), а також в Україні. Коли о. Юзеф влітку був помічником на парафії св. Йоана Павла ІІ у Львові, то дізнався більше про реальність біженців війни, які проживають у парафіяльному домі, їхні духовні потреби та пошуки.

Повернувшись до Любліна, відвідав біженців у багатьох осередках. У всіх храмах Любліна запросили українців на зустріч із домінканцями, а також священики Львівської архієпархії запросили парафіян повідомити своїх близьких, які проживають у Любліні, про нову пастирську пропозицію.

Наступна зустріч «Український вечір», цього разу на тему «Чесний Хрест Воскреслого», відбудеться в Домініканській базиліці, вул. Злота, 9 у Любліні (ul.Złota 9 w Lublinie), у неділю, 24 вересня, о 17.00.

Волянський Віталій

Вам може сподобатися

Breaking News