о. Григорій Драус розповів про удосконалення положень про релігійну службу у в’язницях

У Міністерстві юстиції – у Департаменті з питань виконання кримінальних покарань в Києві – 18 травня відбулося засідання керівництва Служби з Душпастирською Радою. Рада представляє християнські Церкви та інші релігійні організації (євреїв та мусульман) є дорадчим органом з питань релігійної опіки в пенітенціярній системі при Міністерстві Юстиції. Метою зустрічі було розпочати роботу з удосконалення положень про релігійну службу у в’язницях.

Голова Душпастирської Ради о. Григорій Драус представив звіт про правовий статус у цьому питанні у 38 країнах світу, на всіх континентах. У більшості країн, до кожної в’язниці щоденно приходить навіть декілька капеланів, котрі навіть 8 і більше годин проводять служіння. Капелани не завантажують установи своєю працею, тому що вони проводять службу без присутності в’язничного працівника. Присутність делегованого працівника на весь час присутності капелана, що вимагається на Кубі i в Білорусі, є спадщиною перших років пострадянського періоду, коли до присутності Церкви у в’язницях ставилися як до одноразової акції, подібно як до присутності громадських організацій. Тим часом в усьому демократичному світі релігійна служба трактується як підтримка виховного процесу у в’язниці, широко застосовується і не обмежується недільною Службою. В інтересах тюремної служби є залучення ув’язнених до культурних, спортивних та релігійних заходів, отже звичайною практикою є капеланські відвідини в’язнів у їхніх камерах. Це аж ніяк не небезпечно, оскільки за всю історію капеланства не було жодного випадку нападу в’язнів на капелана, тоді як агресія проти в’язничних функціонерів відбувається, на жаль, часто.

Підготовлені пропозиції Пастирської Ради стосуються: служіння капелана без необхідної присутності тюремного наглядача, вхід капеланів до камер, запровадження штатного капеланства.

Отець Григорій Драус прочитав лекцію про світові правові стандарти релігійного служіння у в’язницях для працівників київського слідчого ізолятора.

Завдання Душпастирської Ради включають підтримку капеланів. о. Григорій виголосив проповідь на молебні Євангельської Церкви “Скинія” у Києві, яка виконує служіння у 19 тюрмах по всій Україні, а також веде 29 реабілітаційних центрів (ребцентрів) для людей, які виходять із в’язниць. Один із таких центрів розташований на другому поверсі молитовного будинку в житловому районі Києва.

Адміністратор

Next Post

У суботу – майстер-клас з розмальовування скриньок

Пт Тра 21 , 2021

Вам може сподобатися

Breaking News