Перше храмове свято в Бенедиктинському монастирі в Солонці

Монастир Сестер Бенедиктинок освячений 19 березня цього року і є другим подібним монастирем в Україні.

У Львові діяли два монастирі Сестер Бенедиктинок, латинського та вірменського обрядів. У 1945 році комуністична влада вигнала Сестер. Капеланську послугу виконують Отці та Брати Бенедиктини. Історія їхньої присутності сягає ХІІІ століття, коли в скорім часі був знищений монастир в Києві через татарську навалу.

Покровителем монастирського храму являється батько західного монастицизму – св. Бенедикт з Нурсії. На його честь відбулися урочистості в неділю 11 липня. В них прийняв участь єпископ Едвард Кава, бенедиктинська спільнота, вірні, що знаходять в монастирському храмі свій духовний дім. Молилися й батьки з дітьми, що недавно приступили до Першого Причастя з Парафії св. Йоана Павла ІІ, котра тішиться честю з присутності монастиря на її території, котрий є її духовним серцем. Парафіяни часто прибувають на молитву, також і приєднуються до різних праць в монастирі. В річницю освячення, 18 липня, заплановане подячне паломництво парафіян на недільну Вечірню в монастирі.

Євхаристія почалася процесією сестер і братів бенедиктинців. Від усього серця і з подякою молилися за засновників монастиря. В проповіді єпископ Едвард Кава вказав на сенс бенедиктинського споглядання. Чому так часто нам бракує радості і життєвого ентузіазму? Не з причини зовнішніх перешкод але тому що бракує споглядання на Бога і зауваження Його присутності в нашому житті. Про це нагадує нам бенедиктинська споглядальна харизма. При вході до храму стоять фігури св.Бенедикта та його сестри, св.Схоластики, співзасновниці бенедиктинок. В майбутньому фігури будуть поставлені в вівтарній частині, а в урочистість св.Бенедикта при його фігурі єпископ Едвард Кава вручив дітям з Першого Причастя з Парафії св.Йоана Павла ІІ пам`ятні дипломи. Можливо це свято та паломництво стане першим зерном монастирського покликання.

Урочисто, в бенедиктинському стилі, співану Вечірню очолив Архієпископ Мечислав Мокшицький разом зі священиками, гістьми та Сестрами Юзефітками. Виразив пророче побажання, щоб так як нещодавно монастир в Житомирі пожертвував сестер для заснування нового дому, так і в майбутньому, наповнений сестрами монастир в Солонці, стане джерелом нового бенедиктинського монастиря.

Храм св.Бенедикта монастиря св.Йосифа в Солонці біля Львова відкритий весь день. Вже о 6.00 має своє місце перша молитва Літургії Годин, потім о 7.30 (Утреня), 12.30 (Молитва протягом дня) і о 17.00 (Вечірня на латині). О 18.30 відправляється Євхаристія (в суботу о 15.00, в неділю об 11.00).

Від 19.00 до до 21.00 триває адорація Пресвятих Дарів.

Запрошуємо до духовного джерела і серця Архідієцезії.

о. Григорій Драус
Фото: Галина Щербак, Соломія Марушак

www.rkc.lviv.ua

Адміністратор

Next Post

10-12 вересня у Брюховичах і Львові – Архідієцезіяльний День Молоді

Ср Лип 14 , 2021
10 – 12 вересня 2021 року у Брюховичах і Львові відбудеться ХIX Архідієцезіяльний День Молоді, гаслом якого будуть слова: «Встань, роблю тебе свідком того, що ти бачив» (пор. Діян 26,16). АДМ – для відважних! Не для молоді, яка шукає тільки зручності й відступає перед обличчям труднощів. Приймаєте виклик?». За словами […]

Вам може сподобатися

Breaking News