Підсумки зустрічі Taize у Львові

З 28 грудня 2021 р. по 1 січня 2022 р. у Львові відбувалася зустріч у стилі Тезе за ініціативою Римсько-католицької Парафії св. Йоана Павла ІІ.

Подія проводилася паралельно із Європейською зустріччю молоді Тезе в Турині, яка через погіршення епідеміологічної ситуації відбувалася в обмеженому форматі. Незважаючи на те, що паломники не змогли потрапити до Італії, у Львові вони могли сповна пережити дух зустрічі Тезе. Брати зі спільноти Тезе схвалили проведення зустрічі у Львові та надали матеріали програми, а брат Алоїз звернувся з відео посланням до учасників. До проведення заходів приєднались Комісія у справах Молоді Української Греко-Католицької Церкви та Українська Православна Церква.

До Львова прибули паломники з Києва, Одесси,  Білої Церкви, Кам’янця-Подільського, Рави-Руської, Стрия та навіть Польщі. Львів’яни прийняли молодь у своїх домівках. Щоранку учасники мали спільну молитву та групи ділення на парафії. Впродовж дня відбувалися молитви у різних церквах Львова, а також воркшопи про християнську сімю, тюремне душпастирство та молитву.

На молитві в соборі св.Юра, о.Володимир з Молодіжної комісії Львівської Митрополії УГКЦ читав конференцію.

31 грудня в бенедиктинському монастирі св. Йосипа в Солонці о. Іов, ігумен православного  Свято-Воскресенського монастиря Української Православної Церкви та бенедиктинець о. Леопольд  провели воркшоп на тему молитви. Спільною ідеєю усіх пунктів програми було розуміння смирення і пошук шляхів до єдності, що кожен з нас може зробити на своєму місці та в своїх умовах, аби подолати упередження в суспільстві й брати участь у житті ближніх.

У новорічну ніч учасники зустрічі долучилися до реколекційної програми братів капуцинів – «Маріїного чування» при парафії св. Йоана Павла ІІ. З вечора 31 грудня відбувалася Адорація Пресвятих дарів, молитва на розарію, молитва прослави, Євхаристія та святкування Нового Року після опівночі. Знаком єдності з учасниками зустрічі Тезе в Турині було відео-звернення настоятеля спільноти Тезе – брата Алоїза. Брат Алоїз привітав паломників на зустрічі у Львові, закликав до роздумів над тим, як можемо стати творцями єдності та запросив на зустріч Тезе в липні 2022 р.

На завершення зустрічі Тезе у Львові – ввечері 1 січня учасники доєдналися до молитви про мир і припинення пандемії. Молитва, організована спільнотою «Focolare» при парафії св. Йоана Павла ІІ, є продовженням ініціативи папи Івана Павла ІІ  – Дня молитви за мир, що відбулася у 1986 р. в Ассізі. У молитві взяли участь християни різних церков, мусульман (імам Мусса з Духовного ісламського  центру в Києві) та євреї (з Інституту равинацького в Єрусалимі та з громади месіянських євреїв).

Зустріч у стилі Тезе у Львові стала ще одним місцем ділення радістю і свідченнями, ще одним кроком до пошуку єдності та братерства.

Оля Козачок

 

Брат Алоїз до учасників Зустрічі у Львові:

https://www.dropbox.com/s/njorr8uopyrkjz9/20211229_134056_002.mp4?dl=0

Вітання з Турину усім тим, хто перебуває у Львові на зустрічі в той самий час, що й ми тут у Турині на Європейській зустрічі. Хоч ми не разом у цьому чудовому місті, ми об’єднані і дуже раді, що ви зустрілися в Україні. Ми очікували прибуття багатьох із нас до Турину і сподіваємося, що це буде можливо в липні. A зараз ми почнемо шукати шляхи, як можемо стати творцями єдності, де б ми не були, у наших власних ситуаціях, у наших країнах. Нехай Господь благословить вас у Новому році, що надходить!  

 Брат Алоїз, настоятель спільноти Тaize

 

Вітання до спільноти Taize від учасників зустрічі у Львові: 

Добрий вечір!

Щасливого Нового року!

Дорогий брате Алоїз, брате Бенуа, брате Войтек, Марек і всі брати з Тезе, а також усі учасники зустрічі в Турині, ми організували тут, у Львові, таку саму зустріч, яка несе нам дух Тезе, дух екуменічної зустрічі. У нас є люди, які збиралися їхати в Турин. Ми відчуваємо себе, наче в Турині. І всі ви можете славити Господа, що зустріч у Турині відбулася, але не тільки в Турині, а й тут, у Львові!

Ми беремо участь у зустрічі разом з Православною Церквою, також вірменською, ми зустріли  інших людей та хочемо розповісти одне хороше свідчення. Коли ми мали молитовне зібрання в одній із церков, після нього до нас прийшов один мусульманин, який сказав нам: «Я хочу бути християнином». І оскільки він був підготовлений до цього раніше, але не міг охреститися в своїй країні, ми охрестили його вчора ввечері. Це було диво! І він повернувся до своєї країни як християнин.

Завтра ввечері у нас буде зустріч з євреями, мусульманами, які приїхали з Києва, і разом ми будемо молитися за мир.

Брате Алоїз і всі брати, дуже дякую вам, що ви благословили нас! Чекаємо на вас у Львові, а влітку ми поїдемо до Турина.

Адміністратор

Next Post

Свято Трьох царів – навіщо пишемо на дверях К+М+В?

Пн Січ 3 , 2022
Свято Об’явлення Христа усім народам – Трьох Царів, це як друге католицьке Різдво. Цього дня освячується вода, крейда і кадило. Вірні позначають двері своїх домів іменами святих Трьох Царів (мудреців), які символізують також їхні дари для новонародженого правдивого мудреця і царя – Ісуса Христа. К + М + В + […]

Вам може сподобатися

Breaking News