Пісочна анімація в навчанні істин віри

Для катехизації можна використовувати різні методи. В парафії Папи Йоана Павла ІІ у Львові аніматори парафіяльного сімейного центру «Традиція» показують, як можна застосовувати популярну піщану анімацію в навчанні дітей віри. 

Наприклад, в катехезі “Створення світу” на прозорій дошці з підсвічуванням з піску робимо малюнки, які зображають перші три дні створення світу. Далі наносимо інші малюнки із кави, солі, що зображують мешканців, які населяють окремі місця, створені в перші три дні. Частина, що показує перший день (створення неба і землі) – це (з кави або солі), малюнок Сонця і Місяця (четвертий день створення), частина, що показує другий день (води), малюємо риби і птахів. Аналогічно п’ятий день (рослини) і шостий день (дерева і тварини, що живуть серед рослин). Таким чином діти зрозуміють стиль поеми про створіння світу: Бог все створив, дав кожному відповідне місце. Не знаючи цього послання, читач дивується, що Сонце було створено на четвертий день, а рослини – на третій. Для дітей, завдяки піщаній анімації, біблійна історія стає більш зрозумілою і несе глибоке послання: Бог підготував кожному місце і покликання.

В іншій анімації було зроблено спробу побудувати башту з піску (подібно до вавилонської). Тільки при додаванні води (як Святий Дух – Діяння 2), як у день П’ятидесятниці (Діяння 2), стає можливим будувати єдність мов, а також будувати піщану вежу.

Біблійні тексти читаються в пісочній анімації. Діти, навіть дворічні, в захваті від піщаних ігор. Тут застосовується принцип певного рабина. На питання, чому, читаючи Біблію, ви даєте своїм дітям цукерки? Він відповів: коли пізніше вони залишать свою віру, вони будуть пам’ятати, яке добре є Слово Боже і захочуть повернутися до Бога.

Пісочна анімація – це пропозиція, яку можна використовувати і в домашній катехезі.

Курси “Пісочної анімація” проходять у каплиці св. Йоана Павла ІІ у Львові (Львів – Сокільники, Стрийська 6) по п’ятницях о 19:15, суботах о 11:00, неділях о 17:00, а з 16 березня, також по вівторках о 11:15. Для дітей різного віку, батьків, вчителів та аніматорів.

rkc.lviv.ua

Адміністратор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

Реколекція о.Генрика Яворського про Марію (відео)

Вт Бер 19 , 2019

Вам може сподобатися

Breaking News