Польсько-український молодіжний форум у Любліні

Польсько-український молодіжний форум, що відбувся в Любліні з 5 по 12 серпня, зібрав учасників з різних міст та містечок України, а саме з Зарічан поблизу Житомира, Львова, Дрогобича та Івано-Франківська.

Подія включала цикл тренінгів, маючи на меті підготовку молоді до реалізації групових міні-проєктів, спрямованих на вирішення соціальних проблем на місцевому рівні. Ініціаторами та організаторами стали Stowarzyszenie Solidarności Globalnej, Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu, а партнерами Карітас Самбірсько-Дрогобицької дієцезії, Фундація матері Терези, Фундація Імпульс, Парафія святого Йоана Павла ІІ  (Львів) Польсько-Українська молодіжна Громадська Академія.

Учасники ознайомилися з Любліном та його архітектурною спадщиною, відвідали державні (Народний Банк Польщі) та приватні підприємства (Aliplast), а також навчальні заклади, зокрема Академію суспільних та природничих наук імені Вінсента Поля. Не зважаючи на насичену програму була можливість відпочити в аквапарку та взяти участь у сплаві по річці на каяках.

Українська молодь з радістю розповідала про українські традиції та культуру, а також дізналася більше про польські звичаї на вечорах української та польської культури. Вечір талантів виявив великий творчий потенціал учасників і продемонстрував їхню внутрішню енергію та завзяття.

На форумі також було місце і для серйозних тем. Молодь з парафії святого Йоана Павла ІІ (Львів-Сокільники) виступила з невеликою виставою про трагічні події в Україні під час війни. Також до учасників форуму завітав Адам Баб єпископ-помічник Люблінської архідієцезії.

Загалом форум став джерелом натхнення, самовираження та позитиву для молоді. З новими силами та бадьорістю учасники поринули у роботу над своїми міні-проєктами у групах, вбачаючи за ціль покращення місцевого соціального оточення.

Оксана Кутній

 

Волянський Віталій

Next Post

Діти зі Львова відвідали Санктуарій Пречистої Діви Марії Зірки нової євангелізації

Вт Сер 22 , 2023
Торунь, Санктуарій Пречистої Діви Марії Зірки нової євангелізації та св. Івана Павла ІІ. На початку нового катехитичного року молоді львів’яни отримали катехизми «YouCat для дітей» від куратора отця Анджея Ляскоша CSSR. Групу дітей з парафії св. Йоана Павла ІІ у Львові приймають під час відпочинкових канікул в родинах з парафії […]

Вам може сподобатися

Breaking News