Попільна середа. Початок Великого посту в Римо-католицькій Церкві

Значення символу посипання голів попелом слід шукати в античних покутних практиках. Ті люди, які в серйозний спосіб згрішили, накладали на себе вбоге, покутне вбрання, постили на хлібі і воді, і посипували голови попелом, щоб показати, що є такими ж маловартісними як порох, і що хотіли б померти, тобто стати, як попіл, і відродитися заново. Таким чином принижений, покірний грішник дозрівав, щоб отримати прощення і відродження. Прийняття покутників відбувалось на пасхальних літургіях.

І сьогодні прийняттям на голову попелу хочемо сказати: потребую навернення, прагну, щоб померло в мені зло. Потребую плакати над своїми вчинками, визнавати, що так багато є в мені того, що не від Бога. Тільки покірний, той, який приймає правду про себе (я є порохом – смертельним, слабким), може отримати дар нового народження в Христі.

В парафії св. Йоана Павла ІІ (каплиця УКУ, вул. Хуторівка, 35-А) обряди попільної середи відбудуться 1 березня. Спершу – о 18:30 – хресна дорога, а о 19:00 – Служба з посипанням попелом.

Адміністратор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

Спільна молитва християн і євреїв

Сб Бер 4 , 2017
Лекція рабина, католицька Меса, іспанські і єврейські співи для вшанування феномену жінки Традиційно в першу наділю березня під час Римо-католицької Меси в Парафії св. Йоана Павла ІІ беруть участь Рабин Сіва Файнерман і вірні з його синагоги «Тейва». Подія вписується в сьогоднішній стиль католицький Церкви, котра, як пише Папа Франциск […]

Вам може сподобатися

Breaking News