Послання Архиєпископа Мечислава Мокшицького на Великий піст 2015

 Піст – молитва – милостиня

Великий піст 2015 року

Дорогі Священики та Богопосвячені Особи!

Возлюблені у Христі Брати і Сестри!

 Ми розпочали ще один Великий Піст у своєму житті. Для кожної віруючої людини це особливий час, хоча б з огляду на те, як його переживаємо. Євангелист Матвій в Попільну Середу підказав нам, чим потрібно наповнити цей час приготування до Пасхальних Свят.  Він сказав, що піст, молитва та милостиня вказують шлях, на який запрошує нас Церква, що розпочинає Великий Піст. Це так звані покутні вчинки, глибоко закорінені в християнській традиції і вартість яких, на превеликий жаль, все частіше применшується або забувається.

Задумаймося над цими трьома дорогами і проживімо згідно з ними Святий Час. Бажаю кожному віруючому з відвагою втілити в життя слова св. Матвія.

 Дорога Посту! Вона полягає на здержанні від споживання деяких страв та обмеженні себе в кількості споживаної впродовж дня їжі, з огляду на релігійні та моральні мотиви. Таку постанову зробили мешканці Ніневії, які послухали голосу пророка Йони і  врятували своє місто від знищення. Тож і ми послухаймо Пророка і жертвуймо піст за наші родини, парафії, державу і Церкву, щоб врятуватися від війни. Бачимо, що ще одна підписана мирна угода не принесла очікуваного результату і надалі на Сході України відбуваються бої.

 Дорога Молитви! Під час Великого Посту маємо багато нагод для того, щоб стати перед Богом з молитвою. Гіркі Жалі, Хресна Дорога запрошують нас до роздумування над Христовими Страстями і віднайдення свого місця в спасенних подіях. Молитвою також можемо підтримувати один одного так, як Вероніка, Симеон з Киринеї чи плачучі жінки, які підтримали Ісуса. Теперішній час і терплячі люди, які повертаються з війни додому каліками, і духовно зранені ближні потребують нашої молитовної підтримки. Церква і Батьківщина потребують, щоб ми давали живе свідчення любові, підкріпленої вчинками.

 Дорога Милостині! Святе Письмо багато разів згадує про обов’язок чинити милостиню, справжньою мотивацією якої є любов до Бога, а зовнішнім проявом якої є любов до ближнього. Саме зв’язок милостині з любов’ю чинить її ціннішою від золота, дає їй міць очищати з гріхів, збагачувати не лише того, хто щось отримує, але і того, хто дає. Милостинею можемо привертати надію і віру в те, що не лише егоїзм панує в світі, але, що любов і надалі перемагає в нас і через нас.

 

Пригадую ці три дороги, щоб ми добре використали піст і жертвували його в наміренні миру в Україні. Щоб молитвою підтримали переслідуваних християн і всіх занепокоєних майбутнім, яке дуже непевне. А милостинею конкретно допомогли найбіднішим в парафіях, калікам, чи осиротілим дітям, яким війна забрала когось із батьків.

 

Заохочую Вас до свідомого переживання Великого Посту. Всіх, які підуть шляхом посту, молитви та милостині від щирого серця благословляю.

 

+ Мечислав Мокшицький

Львівський Митрополит

Львів, 18 листопада 2015 року

Адміністратор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

Зустріч з бр. Георгом зі спільноти Тезе у Львові

Чт Лют 26 , 2015
Дорогі друзі, У часи випробувань, крізь які проходить Ваша країна, ми хочемо бути ближче до Вас. Ми в Тезе – так само, як багато інших людей – співпереживаємо українському народові та єднаємось з вами в молитвах, за усіх жертв насилля, за те щоб війна та кровопролиття нарешті скінчились, а також […]

Вам може сподобатися

Breaking News