Повчальна великодня ніч. Знайомство та святкування коріння Христової Пасхи

В рамках душпастирської опіки єврейської громади, проведеної парафією св. Йоана Павла ІІ, у Центрі св. Йоана Павла ІІ у Львові відбулося цілоноче чування – Пасхальна вечеря – з суботи на неділю (Вербна неділя).

Група з майже сотні євреїв та їхніх друзів, що вірять у Христа та зберігають свою єврейську культурну тотожність, сіли за традиційну пасхальну трапезу першої ночі єврейської Пасхи.

“Пасхальний седер” передбачає молитву зі стравами, що символізують історію виходу з єгипетського полону. Гіркі трави (символізують смак неволі), тверде тісто (цегла, зроблена рабами), тверде яйце (як фараон), м’ясо (вказує на ягня, кров якого врятувала єврейські будинки від Ангела смерті), хліб – мака (виготовляється з зерна землі неволі, але вже їжа на шляху до свободи), вино – знак обіцяної землі.

Вечеря була проведена в християнському дусі, адже саме тут Ісус Христос надав їй нового значення. Знайомство з корінням є дуже важливим для розуміння Нового Завіту та значення Євхаристії. Увінчанням стане активна участь єврейської спільноти у вечірньому Великодньому чуванні. Єврейська група молиться кожну п’ятницю та суботу на адорації – поклонінні Пресвятому Таїнству, поступово знайомлячись і приймаючи як власне католицьке вчення та традиції.

Адміністратор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

Традиція Екстремальної Хресної Дороги продовжується

Вт Бер 30 , 2021
Навіть минулого року, незважаючи на те, що про Екстремальну Хресну Дорогу не було оголошено, ввечері у п’ятницю п’ятого тижня Великого Посту один вірний прийшов до каплиці св. Йоана Павла ІІ, щоб розпочати подорож, яку парафія вела з 2017 року. Народна традиція, незважаючи на пандемію, не перервана. Тому цього року, у […]

Вам може сподобатися

Breaking News