Про нас пишуть: Як у Львові відзначали Римо-католицьке Різдво (відео)

123

Віряни з понад 140 країн світу 25 грудня відзначали Різдво Христове. Однією з парафій, яка об’єднала українців різних християнських обрядів та організувала святкування, стала парафія святого Йоанна Павла ІІ у Львові.

Святкування Різдва у християн західного обряду мало чим відрізняється від традицій православної церкви. За словами настоятеля парафії отця Григорія Драуса, римо-католицька церква у світі приймає місцеві звичаї та форми святкування. 25 грудня у світі також лунають різдвяні пісні, молитви. Важливим елементом є Різдвяна шопка та традиційне сімейне застілля.

Однією з пісень, яку спільно виконували люди, стала українська версія різдвяної пісні австрійського священика  Йозефа Мора – «Тиха ніч». Крім цього, за сприяння католицьких скаутів Європи до Львова було передано Вифлеємський вогонь миру, який передали усім присутнім.

Незважаючи на те, що римо-католицька громада в Україні малочисельна, українці дедалі частіше долучаються до спільного святкування великих християнських свят. Ініціатива об’єднаного святкування Різдва для християн всієї країни в один день знаходить все більше прихильників. Хай там як вирішать церковні мужі, потяг до європейських традицій та цінностей українці задекларували вже досить давно.

Джерело – “Правда тут”

Адміністратор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

Як це було: "Римське Різдво" у фотографіях

Вт Гру 27 , 2016
  Фото – Тетяна Кур’ян

Вам може сподобатися

Breaking News