Про служіння капелана в лікарнях для хворих на коронавірус

В онлайн-конференції з питань медичного капеланства взяли участь заступник міністра охорони здоров’я Ірина Микичак та капелани греко- та римо-католицької, православної (ПЦУ, УПЦ), євангельської, баптистської та адвентистської Церков. До цього долучились лікарі та адміністратори лікарні. Ініціатором виступив Сергій Убогий, голова Асоціації медичних капеланів.

о. Сергій Дмитриєв, православний капелан, розповів про досвід підготовки семінаристів для служби в медичних закладах. Важливо, щоб його обслуговування з його делікатесом допомагало, а не шкодило пацієнтові. Капелан працює серед різних конфесійних товариств, тому необхідно мати екуменічний характер – капелан повинен піклуватися про присутність священика конфесії, прошеного пацієнтом. Обговорювали шляхи запровадження штатного капеланства. Окрім волонтерів, слід передбачити роботу, щоб капелани з відповідною спеціалізацією могли професійно виконувати службу. Вимоги до професійного капелана повинні бути дуже високими. о. Григорій (Гжегож) Драус зазначив, що якщо Україні (явище виняткове в глобальному масштабі), навіть під час найбільших епідеміологічних обмежень, було дозволено служіння капеланів серед тих, хто страждає на COVID -19, оскільки усвідомлювалася необхідність такої допомоги, то і запровадження професійного капеланства за світовими стандартами відбудеться найближчим часом. Була прийнята резолюція, яка передбачає, крім добровільної роботи, також професійне медичне капеланство на повний робочий день.

Адміністратор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

Запрошуємо на лекцію "Як відповідати дітям на запитання "Звідки беруться діти?"

Чт Лют 25 , 2021
В “Сімейну неділю св. Йоана Павла ІІ” представимо лекцію “Як відповідати дітям на запитання “Звідки беруться діти?” Презентація і обговорення проблеми. Неділя, 28 лютого, 11:00 – Служба, після Служби – лекція. Для дітей окрема програма. 

Вам може сподобатися

Breaking News