Стосовно правил релігійного служіння у в’язницях України на основі Європейських і демократичних стандартів

В Комітеті Верховної Ради відбулась зустріч голови Комітету з питань правової політики Андрієм Костівом з головою Душпастирської ради з питань релігійної опіки в пенітенціарній системи (це дорадчий орган при Міністерстві Юстиції), о. Григорієм Драусом та членами Душпастирської Ради: о. Костянтином Пантелейом (УГКЦ), о.Віктором Яценко (капелан Верховної Ради), та пастором В’ячеславом Контури з Євангельській Церкви.

Зустріч присвячено справі Закону “Про пенітенціарну службу” в частині про релігійне служіння  та підзаконним актам, які мають установити свободу у виконування служіння у в’язницях, згідно зі світовими нормами. О. Костянтин Пантелей представив пропозиції до Закону, які установлять позицію в’язничного капелана,і впровадять штатне в’язничне капеланство.

Голова Душпастирської ради, о.Григорій Драус звернув  увагу на існуюче обмеження у  служіннях  і представив свій проєкт підзаконних актів, які можуть бути прийнятими, як реалізація закону. В цих актах, на підставі інших законів, підтверджується право на проведення служіння більшим обсягом часу, навіть і щоденно. Слід ясно визначити правила, які не будуть зобов’язувати установу до делегування свого працівника на час перебування в установі капелана, що є причиною, обмеження керівництвом часу служіння.

Супроводу капелану  немає у жодній країні світу, за винятком Куби. Навіть в Білорусії і Росії не завжди застосовують супровід капеланів. Слід ясно окреслити права на служіння відносно осіб перебуваючих під вартою (очікуючи на вирок), чи візити капеланів до камер (що є також світовою практикою, робив так і св. Йоан Павло ІІ, відвідуючи в камері свого покушника). О. Григорій Драус, маючи досвід служіння в’язничного капелана не тільки в Україні ,але і в Польщі, Великій Британії, Швеції, Італії,Камеруні і Австралії особисто переконався, що  усі запропоновані ним стандарти (відсутність супроводу, відвідування камер, служіння без часових обмежень, служіння для підсудних, постійні перепустки), які ще не є запровадженими в Україні, є широко застосовуваними  в демократичних країнах усіх континентів. Запровадження штатного капеланства ніякою мірою не зможе обмежити служіння капеланів – волонтерів. Є світовою практикою, що усі капелани, як штатні так і волонтери мають рівні права. Проєкт Закону “Про пенітенціарну службу” та підзаконні акти будуть підставою праці робочої групи,  в яку увійдуть троє ведучих капеланів, депутати і представники Міністерства Юстиції України.

Після зустрічі о. Григорій відвідав каплицю Верховної Ради св. Володимира, званої “Кімната Милосердя”. В каплиці служить о.Віктор Яценко, головний в’язничний капелан Української Православної Церкви.

 

Катерина Шандигаєва

Керівник Бюро Голови Душпастирської ради

Адміністратор

Next Post

Святкування 20-ї річниці візиту св. Івана Павла ІІ до Львова

Чт Чер 10 , 2021

Вам може сподобатися

Breaking News