Студит, випускник Люблінської Духовної Семінарії – став греко-католицьким Єпископом

bp Teodor Martyniuk, studyta
Єпископ Теодор Мартинюк, студит

12 березня у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець надав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів УГКЦ Високопреподобного о. Теодора Мартинюка, СУ, дотеперішнього Ігумена Святоуспенської Унівської Лаври, на служіння єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, надаючи йому титулярний осідок Мопти.

Біографічна довідка

o. Teodor Martyniuk (w środku) podczas Pielgrzymki SŁużby Więziennej, Uniw, 21.09.2011
о. Теодор Мартинюк (в центрі) під час Паломництва В’язничної служби, Унів, 21.09.2011

Владика-номінат Теодор, в миру Тарас Мартинюк, народився 1 лютого 1974 р. в Яремче на Івано-Франківщині. Після навчання у Кременецькому Педагогічному Інституті, 1993 року вступив до Монастиря Отців Студитів в Уневі. Філософсько-богословський вишкіл здобував у Люблінському Католицькому Університеті в Польщі, а після прийняття 1997 року Малої Схими, 20 січня 2000 року отримав священиче рукоположенння.

Від 2001 о 2005 року о. Теодор виконував різні служіння в Унівській Лаврі та в монастирі Святого Михаїла у Львові. Протягом наступних п’яти років навчався у Римі, захистивши 2010 року докторат з канонічного права у Папському Східному Інституті. Того ж року обраний Ігуменом Унівської Лаври.

Владика-номінат Теодор, крім рідної української мови, володіє також російською, польською, італійською та французькою мовами. Від 2011 року викладає канонічне право у Папському Східному Інституті.

Молімося за ще одного співбрата з люблінської семінарії, який був покликаний на служіння єпископом!

Джерело: CREDO

о. Григорій Драус

 

 

Адміністратор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

Африка у Львові

Пт Бер 13 , 2015
Вже скоро, а саме  в неділю, 15 березня 2015 року римо-католицька парафія св. Йоана Павла відбудеться зустріч з християнами Африки. До цього заходу, публікуємо статтю про африканське душпастирство у Львові з журналу Кана Джерело: журнал “Кана” № 1/14 Автор: Вероніка Саврук  Африка у Львові  Недільний вечір, у зимовий час сутеніє швидко. Я […]

Вам може сподобатися

Breaking News