Тиждень молитви за християнську єдність: о. Григорій Драус

Добре знаємо традицію, що св. Іван Євангелист говорив про навчання Христа: «Ісус сказав нам: «Любіть один одного», і християни відповідали: «Це знаємо, а що ще інше навчав?» Іван казав піднесеним, всупереч старості, голосом: «Ще інше? Я нічого іншого від Ісуса Христа не чув, окрім «любіть один одного».

Замало є просто приймати чи толерувати, – брати повинні любити один одного. Любити – значить, і цінувати в повноті те, що є важливим для брата.

Єзуїт Ентоні ді Мелло написав оповідання «Ісус на футбольному матчі». «Грають команда «Католики» проти команди «Протестанти». Має бути захоплююче, всі ревно грають. Католики забили гола, уболівальники католиків підкидають шапки і кричать: «Гооол!», «Ура!». Ісус також підкидає капелюх і кричить: «Урааа!» Далі триває змагання. Гол забили протестанти. Вболівальники протестантів радіють разом зі своїми футболістами. Ісус також з радістю підкидає свій капелюх і кричить: «Урааа! Гол!». Раптом якийсь глядач запитує: «Перепрошую, а Пан за кого вболіває?» Ісус відповідає: «Я? Ні за кого. Мені просто подобається футбол». Чоловік повернувся до свого сусіда і буркнув: «Хм-м, атеїст!».

Екуменічний іспит совісті:

– Що думаю про традиції, практики іншої конфесії? Може, думаю, що ті, які не так визнають віру, як я, саме з цієї причини потраплять у пекло? Може, думаю, що освячена мною вода є ліпша, «святіша»?

Коли будемо усі ближче до Ісуса, тоді будемо ближче один до одного. Це правило не тільки математичне, а й євангельське («Перебувайте у Мені», «Любіть один одного»).

о. Григорій Драус
референт до справ екуменічних і місійних Митрополичої Курії Львівської Архідієцезії Римсько-католицької Церкви

Адміністратор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

25-й номер парафіяльної газети

Нд Січ 24 , 2021

Вам може сподобатися

Breaking News