У Львові під час хрещення ув’язненій поклали крижмо, освячене Папою Франциском

молодьз символічним крижмом на Службі з Папою в КраковіСвітові Дні Молоді відбувалися не лише у Кракові, де зібралася молодь з усього світу, а й досі тривають у різних куточках світу. Одним із таких місць став львівський слідчий ізолятор, де під час хрещення ув’язненій накладено крижмо, освячене Папою Франциском.

Учасники Світових Днів Молоді накладали на себе такі білі полотна на знак, що свідомо хочуть відновити свою єдність з Христом, так як це сталось у їхньому хрещенні. Під час завершальної Служби у Кракові Папа поблагословив ці білі тканини.

«Завдяки теперішньому законодавству та за великої підтримки начальника колонії Богдана Гальчишака у Львові розвивається служіння для осіб, взятих під варту. В річницю підписання Президентом України цього закону у обряд хрещення слідчому ізоляторі (Львівська установа виконання покарань нр 19), де більшість осіб очікує на вирок, відбувся обряд хрещення. Сорокарічна Оксана, вихованець дитячого будинку, брала участь у підготовчих катехезах (релігійних лекціях) на тему віри і глибоких, довгих духовних розмовах», – розповідає о. Григорій Драус, в’язничний капелан, який охрестив Оксану.

За словами капелана, Оксана серйозно приготувалась до Хрещення, постійно читає релігійні книжки. Хрещення і миропомазання відбулося у слідчому кабінеті. Хресною ув’язненої стала її співкамерниця Лариса, участь взяли також працівники установи.

Праця релігійних служителів у слідчих ізоляторах стала доступною рік тому, коли Верховна Рада ухвалила і Президент підписав зміни у законі про попереднє ув’язнення, які стосувались релігійного служіння для осіб, взятих під варту:

«До того часу візити священнослужителів трактувалися як побачення і вимагали окремого дозволу судді. На практиці це робило неможливою духовну опіку над ув’язненими в СІЗО, – розповідає о. Григорій. – Тепер же кількарічне ув’язнення в очікуванні на вирок перестало бути позбавленням релігійного життя і, що важливо, релігійного виховання.»

Адміністратор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

Запрошуємо на курс-реколекції на тему релігійного в’язничного служіння

Ср Сер 10 , 2016
Сердечно запрошую на реколекції і курс для в’язничних капеланів та євангелізаторів, що має відбутися з 19 по 22 вересня у Білій Церкві. Служіння для ув’язнених добре вписується у Рік Милосердя. Папа Франциск зараховує в’язнів до тих убогих, котрі мають першочергове право на зустріч із визволяючою силою Доброї Новини, і завжди […]

Вам може сподобатися

Breaking News