У Львові традиційно святкуватимуть “Римське Різдво”

Ввечері, 24 грудня, о 21.00, римо-католицька парафія св. Йоана Павла ІІ запрошує всіх на відкрите святкування Різдва за григоріанським календарем у приміщенні Українського католицького університету (вул. Хуторівка, 35-А).

Захід під назвою «Римське Різдво», відбувається вже сьомий раз поспіль. Цьогорічна назва «Святкуймо двічі. Частина 1: Католицьке Різдво» вказує на факт, що у Львові традиційно святкують Різдво за двома календарями, пише інтернет-ресурс “Духовна велич Львова”.

«Перше, 25 грудня, буде вихідним. Це взаємне збагачення різних традиції і визнання віри, що пришестя Спасителя є таке важливе, що не шкодуємо його святкувати двічі! «Римське Різдво» – це святкування, відкрите для всіх. Ми прагнемо пережити його як вдома: вноситься вифлеємське світло, встановлюємо фігурки у вертепі, всі разом читаємо віршовані молитви, ділимось різдвяним хлібом, колядуємо. Опівночі буде Служба – так звана «Пастирка». Це буде домашній Святвечір, але у великому колі людей. Учасники зможуть опісля й у своїх домівках застосувати деякі елементи святкування. Хочемо у широкому колі наших друзів пережити Різдво так, як ми святкуємо його вдома і поділитися цим скарбом з іншими. Святкування розпочнуться 24 грудня о 21:00. Ділячись різдвяним хлібом («оплатком»), ми будемо складати один одному найщиріші побажання. А з самого Вифлеєму буде принесений святий вогонь. Також, співаючи колядки, учасники зможуть власноруч виготовити різдвяні прикраси», – розповідає о. Григорій (Гжегож) Драус, настоятель парафії Святого Папи Йоана Павла ІІ Римо-Католицької Церкви.

Традиційна Різдвяна урочиста Меса – «Пастирка» – розпочнеться опівночі. Після Служби спеціальними автобусами буде можливість повернутись додому.

Особливістю святкування Різдва у Львові є участь студентів з африканських країн, які навчаються у Львові. Вони будуть ділитися власними національними різдвяними традиціями.

Для англомовних гостей буде проводитися переклад (треба взяти мобільний телефон, котрий приймає радіо, з навушниками).

Запрошуємо всіх розділити з нами радість різдвяних свят, яка єднає усіх людей доброї волі в цілому світі.

Парафія св. Йоана Павла ІІ має каплицю на вул. Стрийській, 6 (Сокільники, перша зупина за автовокзалом у напрямку “Ашану”), але Святвечір і Пастирку проводить традиційно в УКУ, з причини великій кількості відвідуючих вже традиційне «Римське Різдво» у Львові. В каплиці відбудуться служби 25 грудня (о 9 год. і о 12 год.).

Кожен охочий може долучитись до святкування і принести з собою смачні солодощі та яскраві посмішки до спільного столу.

Контактна інформаціяо. Григорій Драус, 097 517 06 42

Адміністратор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

Як повинен виглядати домашній Святвечір

Чт Гру 21 , 2017

Вам може сподобатися

Breaking News