В Українському католицькому університеті львів’янам показали, як святкується Песах

Учора, 4 квітня, у Львові активісти єврейського молодіжного центу «Гілель» у приміщенні філософсько-богословського факультету УКУ відсвяткували Песах. Усіх охочих запросили за святковий стіл і розповіли про традиції відзначення цього старозавітного свята.

На святкуванні побувала репортер ZIK-Стрім Олена Маляренко.

Як розповів настоятель римо-католицької парафії св. Івана Павла ІІ о. Григорій Драус, спільне святкування відбулося задля того, щоб показати, якими були реалії дві тисячі років тому, коли Ісус з Апостолами святкували Пасху. За його словами, знання про старозавітний Песах дають глибше розуміння новозавітної Пасхи.

«Ісус надав пасхальній вечері нового значення. Але щоб зрозуміти це значення, нам треба сягнути до коріння нашої віри, до Старого Завіту» , — наголосив о. Григорій Драус.

Представники єврейської громади підготували «седер» – ритуальну родинну трапезу для святкування Песаху. На столі були обов’язкові для цього дня страви – три коржики маци, на круто зварене яйце та невеличкий шматочок курячого м’яса з кісткою, а також гіркі трави (так званий «марор») та «харосет» – суміш з натертих фруктів, горіхів, спецій та вина. Поруч із різними стравами на стіл поставили посудину із солоною водою, в яку мачають зелень та інші наїдки – символ сліз євреїв у єгипетській неволі. Перед трапезою присутні освятили вино, омили руки, прочитали молитви та розпочали святкування.

«Ми хотіли показати, як саме відбувається святкування Песаху, адже більшість пересічних людей про це мало що знає. Раніше на запрошення отця Григорія Драуса ми вже святкували в університеті Різдво і Хануку. Єврейська Пасха – це свято визволення євреїв з єгипетського полону та, загалом, народження нашого народу», — розповіла голова львівської міської громадська організація «Студентський Клуб «Гілель» Олена Андронатій.

Адміністратор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

12 квітня для усіх охочих відбудуться спільні святкування пасхальні, щоб разом розділити пасхальну радість

Ср Кві 8 , 2015
Римо-Католицька парафія святого Івана Павла ІІ запрошує на пасхальні святкування. Згідно з латинським календарем Свято Божого Милосердя, яке є частиною пасхальної тайни, відзначають другої Великодньої неділі, тобто цього року – 12 квітня. В Біблії читаємо, що пасхальні святкування повинні відбуватися в радості і великому колі людей: “Візьміть пасхальний агнець. Якщо […]

Вам може сподобатися

Breaking News