Кінець десяти змін випав на день св. Йосипа де Каласанса, вихователя молоді.
Для багатьох сімей ідеальною пропозицією є парафіяльні табори з цілоденним перебуванням. Важко йти разом у подорож, потрібно дати і дітям відпочинок, щоб вони не сиділи вдома з турботою. Християнські табори, організовані театром «Еммануїл» ім. Кароля Войтили при парафії св. Йоана Павла ІІ у Львові характеризуються насиченою програмою.
Цього літа, починаючи з середини червня, було проведено десять п’ятиденних таборів, які відвідали понад 350 дітей.
Парафія подбала про те, щоб у таборах міг взяти участь кожен, незалежно від матеріального становища.
Таким чином, у таборах могли взяти участь діти з родин біженців війни, які проживали в прихистках, а також ті, які знайшли притулок у бенедиктинському монастирі в сусідній Солонці. Були й діти працівників виправної колонії. Львів та його околиці відкривають велику кількість можливостей відвідати цікаві місця.
Щодня проводились походи до музеїв, серед інших відвідали музей пожежної справи, друкарський, історичний, науковий, ферми (єнотів, равликів, зоопарк), поблукали самим містом. Докладено максимум зусиль, щоб поїздки були пізнавальними. Діти підготували театралізовані вистави, які показували в будинках для літніх людей чи сиротинцях. Проводилися мистецькі заняття та катехези.
Під час цих таборів середовище школярів (багато хто приходив у декілька таборів) продовжить свої зустрічі у формі ораторії, що власне створюється. Останній тур завершився 25 серпня, коли згадується св. Йосип де Каласанс, творець першої загальної, вільної школи.
Парох отець Гжегож Драус звернув увагу на його повчання: «Коли дітям і молоді допомагати (ефективно заохочувати їх до добра), тоді можна буде сказати, що вони настільки змінюються на краще, що потім не зможеш розпізнати, якими вони були раніше» і «освіта допомагає розвинути їхню людську гідність» (знаходиться в бревіарії його літургійного меморіалу) і його педагогічний стиль. Св. Йосип де Каласанс може опікуватися таборами та їх розширенням у формі ораторії під керівництвом педагогів театру Еммануїла. Кароль Войтила.
о. Гжегож Драус
Фото: Жанна Горай, Тарас Мельник