Великодні таїнства християнського втаємничення. 25 дорослих і дітей охрестилися та дві ромські пари повінчалися на парафії св. Йоана Павла ІІ

Після відповідної катехизації для дорослих, батьків та дітей під час Літургії Пасхальної Вігілії було охрещено 25 осіб. Усі вони біженці від війни, живуть у парафіяльному домі св. Івана Павла ІІ у Львові. Одна дитина – однорічна, інші – від чотирьох до десяти років. Також охрестилися п’ятеро дорослих.

У Великодній понеділок дві пари уклали таїнство шлюбу. Троє наречених були охрещені в парафії, будучи вже дорослими, один був римо-католиком з дитинства, коли власне церква латинського обряду для багатьох українських ромів сприймається як своя. Сімейні пари вже мають трьох-п’ятьох дітей. У ромській культурі, незважаючи на існування досить міцних сімей, таїнство шлюбу практикується досить рідко. Основною причиною може бути відсутність душпастирської опіки, а також невеликі юридичні вимоги, які і так важко пройти ромам. За їхнім прикладом ще чотири пари хочуть укласти сакраментальний шлюб.

За парафіяльною традицією молоді пішли на Вечірню (латинсько. мовою) до другого храму парафії – до монастиря бенедиктинок у с. Солонка біля Львова.

о. Гжегож Драус
фото: Анастасія Трофимчук
Оксана Кунтій

Волянський Віталій

Next Post

Конгрес Міжнародного католицького комітету для ромів у Празі

Нд Кві 23 , 2023
136 учасників, які працюють для ромів з 20 європейських країн, зібралися в Празі на конгрес на тему «Криза і рани як джерела трансформації». Учасники, серед яких двадцять священиків і кільканадцять монахинь (переважно Згромадження Малих Сестер Ісуса, що живуть у дусі св. Шарля де Фуко і миряни, залучаються до місій для […]

Вам може сподобатися

Breaking News