Відійшов у вічність єпископ Ян Пурвінський

З великим сумом та нестерпним болем повідомляємо, що цієї ночі на 86 році життя відійшов у вічність єпископ Ян Пурвінський.

Перший єпископ відродженої Житомирської дієцезії, ревний пастир та турботливий батько дієцезії.

Все життя вірно служив Церкві.

Цієї ночі Господь покликав його до Себе.

Про дату похорону буде повідомлено пізніше.

Біографія

Єпископ Ян Пурвінський народився 19 листопада 1934 року в Латвії в сільській польській родині. Закінчив вищу духовну семінарію в Ризі. Висвячений 13 квітня 1961 року. Душпастирську діяльність розпочав на посаді вікарія в Даугавпілсі. Пізніше працює настоятелем в Даугавпілсі, Краславлі, Індрі. Віце-декан. На прохання католицької громади м. Житомира і за узгодженням з кардиналом Юліаном Вайводсом 2 серпня 1977 року призначений вікарієм житомирського кафедрального собору св. Софії. У 1981 році призначений єпископським вікарієм України і Молдови. В 1983 році отримав почесне звання капелана папи римського. 16 січня 1991 року Папою Йоаном Павлом II призначений Єпископом відродженої Житомирської дієцезії. Консекрація відбулася 4 березня 1991 року в Житомирі в соборі св. Софії. З 1998 року – єпископом-ординарієм Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви.

15 червня 2011 року Папа Бенедикт XVI прийняв відставку єпископа Яна Пурвінського, з посади ординарія Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні, у зв’язку з досягненням ним пенсійного віку.

4 березня єпископ відзначив 30 років від дня єпископської консекрації.

1 квітня, у Великий Четвер єпископа було госпіталізовано з підозрою на коронавірус.

Київсько – Житомирська Дієцезія РКЦ в Україні

Адміністратор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

35-й номер парафіяльної газети

Вт Кві 6 , 2021

Вам може сподобатися

Breaking News