Відкриття кухні при парафії св. Йоана Павла ІІ у Львові, має на меті нагодувати обідами тисячу біженців

«Я покажу тобі свою віру своїми ділами». Ці слова св. Якуба процитував о. Гжегож Драус  під час відкриття кухні для біженців війни, які проживають у Львові.

«Ми хочемо творити добро щоб перемогти зло яке приносить стражданням тих, хто втратив домівку і був змушений покинути свою землю. Ми хочемо показати свою солідарність не словом, а ділом. На передовій наші воїни захищають нас і боротися за перемогу. Можливо, наші справи віри наблизять нас до перемоги».

Американська допомога
Кухня зроблена і керована американською організацією Altruist Relief Kitchen, автори місцевої роботи родом зі штату Аляска. “Виходить так, сказав о. Гжегож Драус, що Аляска, однак, має горяче серце і дуже близька до України, незважаючи на географічну відстань. Американці виступили з ініціативою відкрити кухню, і я просто розділяю з ним гордість , тому що мій дідусь народився в родині польських емігрантів у штаті Коннектикут, там і помер прадід. Дід. Він повернувся до Польщі чотирирічним, але пам’ять про його коріння залишилася.”
Допомога жертвам війни
На кухні, побудованій у вигляді тіпі – намету американських індіанців, готуватимуть тисячу обідів, які потім розвозитимуть у центри, де проживають люди, які знайшли притулок у Львові від бойових дій на Сході України. Кухня знаходиться при парафії св. Йоана Павла ІІ у Львові, а також туди приїдуть біженці, які живуть в орендованих будинках і мають великі економічні проблеми. Altruist Relief Kitchen вибрали це місце через довіру до  центру прийому біженців церкви. Керівник львівської кухні Лукас Вілкокс стверджує, що Altruist Relief Kitchen допомагає людям у місцях, які постраждали від війни чи стихійних лих. Через величезну кількість біженців Львів обрали місцем першої кухні – намету.
Визнання органами державної влади.
Під час відкриття відповідальна за зв’язки з Церквами Львівської обласної військової адміністрації Олександра Янович зазначила, що Католицька Церква, не сподіваючись на державну підтримку, першою почала допомагати постраждалим від війни. Допомога була багатогранною, про що свідчить робота психологів Мальтійського Ордену у домі св. Йоана Павла ІІ, психолог Катерина Алейнікова, яка була присутня на церемонії та опікувалася біженцями та командою волонтерів. Керівник духовного відділу Василь Дорош побажав подальшого розвитку парафії, яка «так багато  займається творінням добра». У церемонії взяв участь начальник міського управління у справах внутрішньо переміщених осіб Володимир Годуватий. Він також підтвердив значну роль Церкви в опіці біженців, які проживають у Львові. Діти парафіяльної ромської школи «Алав» представили пісні – українською та польською мовами. При парафії діє школа, в якій навчаються діти біженців, які живуть у парафіяльному домі. О. Гжегож Драус разом із греко-католицькими священиками провів молитву за полеглих під час війни, потім освятили намет – кухні. Духовенство та представники державної влади символічно розрізали ланцюг із фруктами на вході та запалили вогонь у печах, після чого пригощали першими стравами.
Фото: Анастасія Трофимчук

Волянський Віталій

Next Post

30 березня – Хресна дорога

Вт Бер 28 , 2023

Вам може сподобатися

Breaking News