Врятувати костел Св. Миколая: просимо підписати петицію про передачу будівлі на баланс католицької громади

Просимо підписати петицію про передачу костелу св. Миколая в Києві релігійній громаді Римо-католицької церкви, аби зберегти унікальну будівлю.

«Костел святого Миколая в Києві – єдина неоготична споруда столиці, творіння відомого архітектора Городецького. У радянські часи храм у католиків відібрали більшовики, а за незалежної України його так і не повернули власникам – релігійній громаді. Стан будівлі погіршується» – зазначають автори петиції.

До слова, після пожежі 2021 року аварійний стан дійсно погіршився. Для врятування пам’ятки архітектури було укладено Меморандум про співпрацю між релігійною організацією «Релігійна громада парафія святого Миколая Київсько-житомирської дієцезії римсько-католицької церкви у м. Києві» та Міністерством культури та інформаційної політики України № 7/27/21 від 05.11.2021 (далі – Меморандум), відповідно до пункту 4.3 «сторони домовились, що Міністерство культури та інформаційної політики України сприятиме передачу встановленому законодавству порядку у постійне користування Релігійної громади приміщення Костелу після завершення протиаварійних робіт, але в будь-якому разі не пізніше 01 червня 2022 року».

Однак умови Меморандуму не були дотримані, а строк дії Меморандуму сплив ще листопада цього року.

«Просимо забезпечити неухильне виконання розпорядження Кабінету Міністрів від 16 вересня 2020 року № 1203-р. «Деякі питання реалізації Указу Президента України від 18 серпня 2020 р. № 329» та умов Меморандуму та передачу релігійній організації «Релігійна громада Парафія Святого Миколая Київсько-Житомирської Дієцезії Римсько-Католицької Церкви у м. Києві» об’єкта нерухомого майна – будівлі костелу Святого Миколая (м. Київ, вул. Велика Васильківська, 75)» – йдеться у петиції.

Волянський Віталій

Next Post

Сімейний ретрит – у неділю, 10 грудня

Вт Лис 21 , 2023
Реєстрація до 6 грудня Vіber 0992744038 вказуємо ім’я, прізвище, імена та вік дітей. Запрошуємо сім’ї: дорослих та дітей, для яких буде окрема програма. Програма: 14:00 обід. 14:45 Для дорослих: о. Лукаш Лесняк – подружні кризи, зради та розлучення. Для дітей: анімації з аніматорами. 16:15 перерва. 16:45 Свята Меса з проповіддю: […]

Вам може сподобатися

Breaking News