Як можна святкувати Різдво вдома

24.12.2013_УКУ_святвечір_2Святкування Різдва у Львові в парафії бл. Йоана Павла ІІ є особливим. Умови, в яких функціонує наймолодша і найменша римо-католицька громада Львова (гостинні приміщення Українського Католицького Університету на вул. Хуторівка) дозволяють не тільки відправляти Службу, але також разом, в великій кількості учасників, святкувати Святвечір. Метою цього проекту є показати, яким чином можна святкувати, щоб Різдво було і зустріччю між людьми, і активним переживанням послання, яке воно в собі несе. Тому – крім молитви і ділення облаткою – урочисто вносяться і благословляються фігурки шопки (молитви читають священики і миряни), пояснюється24.12.2013_УКУ_святвечір_1 символіка сіна, ялинки і прикрас. Католицькі Скаути Європи внесли Віфлеємський вогонь, від полум’я якого запалили свічки всі учасники. Проводиться майстер клас, під час якого можна власноруч в простий спосіб зробити шопку та різдвяні прикраси. Молитви, благословіння, розмови з дітьми про Різдво (перед самою їжею) можуть тривати багато часу і не буду довгими. Є родини, котрі завдяки тому, що чомусь навчилися на такому святкуванні, тепер вже в подібний спосіб святкують Святвечір у своїх домівках. Допомогою є текст, який пропонує приклади молитв і порядок проведення домашньої літургії (*зразок тексту нижче).

Як завжди, ентузіазмом віри захоплювали учасників студенти з Африки та Азії, які вирізнялись своїм народним одягом та динамічними співами. До африканських танців приєдналися також інші гості. Серед учасників були і індуїсти, і мусульмани (не вперше). Мусульмани (сирійці з Ливану) співали колядки арабською мовою.

 Як завжди, серед гостей свята є греко-католицькі священники та семінаристи. Традиційно проповідь під час пастирки виголосив греко-католицький священник, – в цьому році о. Юрій Саквук, керівник духовно-пасторального відділу УКУ. Різдвяні фігури благословив о. Віталій Дуткевич, сиклер єпархіальної Курії.

о. Григорій Драус

24.12.2013_УКУ_святвечір_9 друзі 24.12.2013_УКУ_святвечір_9а

*Домашній обряд святвечора

Святе Євагнеліє від Луки 2,1-20 або від Матея 1,18-24

Пошуки першої зірки (згадує зірку, що провадила мудреців). Запалення світла

 Благословення світла     

Прославляємо Тебе, Боже, бо Ти відділив світло від темряви, добро від зла, віру від знеохочення, Божий народ – Церкву від поган. Христос – світло прийшов у світ і освітлює нашу темряву.

 Всі: Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові.

і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Благословення  зірки над вертепом

«Йшли і побачили світло, яке зупинилось над місцем, де було Дитя». Дякуємо, Боже, за тих, які указують нам дорогу до Тебе. Дякуємо за всі події, які допомогли нам пізнати Тебе.

Всі: Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові.

і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

 Запалення світла

Благословення світла

Прославляємо Тебе, Боже, бо Ти відділив світло від темряви, добро від зла, віру від знеохочення, Божий народ – Церкву від поган. Христос – світло прийшов у світ і освітлює нашу темряву. Світло Христа!

Всі: Богу подяка!

Благословення  фігурки Святого Йосифа:

Йосиф – слухняний Богові. Ангел сказав: прийми Марію – і прийняв. Втікай в Єгипет – і пішов. Вертайся до Назарету – і повернувся. Дякуємо за слухняність Йосифа Божому Слову! Святий Йосифе, Тобі слава на віки!

Всі: молись за нас!

 Благословення фігурки Марії:  

Всі: Богородице Діво, радуйся, благодатна Маріє, Господь з тобою. Благословенна ти між женами і благословенний плід утроби твоєї, бо ти породила Христа Спаса, Ізбавителя душ наших.

і (або)

 Радуйся, Маріє, благодаті повна! Господь з Тобою! Благословенна Ти між жінками і благо­словенний плід лона Твого, Ісус. Свята Маріє, Мати Божа, молись за нас, грішних, нині і в годину смерті нашої. Амінь

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові. Як було на початку, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Благословення сіна:

Ти, Боже, знаєш про мене, про мої потреби. Ти мій пастир, ведеш мене на відпочинок. Слава Тобі Боже, слава Тобі!

Всі: Слава Тобі Боже, слава Тобі!

Благословення фігурки Ангела:

«Ангел сказав: Я звіщаю вам велику радість: Сьогодні народився вам у місті Давидовим Спаситель, він же Христос Ісус. І ось вам знак: ви знайдете дитя сповите, що лежатиме в яслах». Повторюймо з хором Ангелів: «Слава во вишніх Богу й на землі мир людям доброї волі!»

Всі:  Слава во вишніх Богу й на землі мир людям доброї волі!

Благословення фігурки пастухів: 

«Ходімо лишень до Вифлеєму та подивимося на ту подію, що Господь об’явив нам». Разом з пастухами: Поклонімося Христу!

Всі: Поклонімося Христу!

Принесення фігурки Ісуса

Бог вирішив ввійти в нашу історію, в таку, яка вона є, з цілим тягарем обмежень і драматизмом. Чинячи це, указав нам своє милосердя і повну любові прихильність до людини. Він є Богом з нами. Ісус є Богом з нами.

Слава Ісусу Христу !

Всі: На віки слава!

Благословення фігурок Мудреців (волхів):

«Мудреці прийшли в Єрусалим зі Сходу і питали: Де цар юдейський, що оце народився? Ми бачили його зорю на сході й прийшли йому поклонитись». Вчини Боже, щоб ми тебе більше шукали, а знайшовши, любили і визнавали:

Всі: Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові.

і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Благословення ялинки і прикрас

«І посадив Господь дерево життя посеред саду в Едемі. А коли вигнав чоловіка і жінку з Едему, поставив херувима з полум’яним мечем, щоб стерегти дорогу до дерева життя». Прославляємо Тебе, Боже, що народженням Ісуса Христа відкрив нам дорогу до нового, вічного життя. Слава Тобі, Боже!

Всі: Слава Тобі, Боже!

Благословення різдвяного хліба («оплатка»)

Благословенний є Ти, Господи, Боже всесвіту, бо з Твоєї доброти отримали хліб, плід землі. Ти в Ісусі Христі став хлібом, поламаним для нас. Це знак Твоєї любові до нас. Ділимося ним, так як ти даєш самого себе нам. Тобі честь і слава, поклоніння і благословення на віки вічні!

Всі: Амінь!

Адміністратор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

Святвечір в УКУ об’єднав львів’ян та студентів з африканських країн (відео)

Пт Січ 10 , 2014
Римо-католицьке Різдво вчора зустрічали разом студенти з африканських країн та львів’яни. В Українському католицькому університеті такі святкування відбуваються вже втретє. Іноземні гості не лише куштували традиційну кутю, а й колядували, щоправда пуерторіканські різдвяні пісні. Святвечір в УКУ затягнувся далеко за північ. Студенти-іноземці не пасли задніх і також співали відомі різдвяні […]

Вам може сподобатися

Breaking News