Як передавати дітям правди віри, щоб їх заохотити до слухання та захопити ними?

Заграймо на шафарі
Заграймо на шафарі

Старозавітній народ так переживав свята, щоб були зрозумілими і прийнятними для дітей. Співи, танці, одяг, страви, оповідання, вигляд оселі — це все мало промовити і навчити.

Педагогічний відділ Парафії св. Йоана Павла ІІ провів з групою дітей старозавітне свято нового Року (єврейською — “Рош-Хашана”, тобто “Голова Року”). Чому так? Бо хід цього свята, який зазвичай відбувається в домашньому колі, це як добре приготована, активізуюча катехеза. Тим більше, що це практика тисяч років і зародилась вона біля коренів християнства. Місцем проведення зустрічі був єврейський клуб “Гілель”. Ми користувались багатством тих, про кого св. Йоан Павло ІІ сказав: “Ви наші старші брати у вірі”, а Папа Бенедикт XVI додав “Ви наші отці віри”. Навіть сама єврейська мова має велике значення, бо відомими є слова святої Терези від Дитяти Ісус: “Якби (…) могла, вивчала б іврит, щоб пізнати як Бог промовляв до людей”.

В клубі зібралось чотирнадцять дітей, в святкуванні взяли активну участь також і їхні батьки. Все розпочалось з гри на шофарі — це такий інструмент з рога, дуже закручений. Потім дітям було запропоновано самим зробити цей інструмент (з фосфорованих труб), відчути у власних руках символіку закрученого інструменту: людина має загнути свої вчинки і думки до волі Бога. Потім робили паперову рибу з великими очима. Риба ніколи не закриває очі — це символ Божого провидіння. Смакували і традиційні для цього свята страви: яблука (які не так складно добути) та мед (його добути складніше, бо потрібно “відібрати” в бджоли, подібно як і пізнання Слова Божого — складне, але приносить радість і задоволення). Була і традиційна халла — круглий як рік хліб, і гранат з незліченною кількістю зернин як символ немислимої любові Божої. А ще танці, співи на івриті доповняли дух свята.

Катехеза страв: мед, яблука, гранат, хліб
Катехеза страв: мед, яблука, гранат, хліб

Пошана нашого християнського коріння, яким є єврейська віра і культура, допомагає нам більш глибоко зрозуміти зміст біблійного послання. Йоан Павло ІІ говорив, що єврейська культура є для християн внутрішньою дійсністю — це був додаток до катехези, яку отримали батьки і діти.

Наступна зустріч відбудеться в неділю, 21 грудня о 18.00 год. В клубі Гілель (пр. Свободи 1/3). Вхід вільний!

*Кількість місць обмежена, тому прохання зголоситись заздалегідь, тел. 096 80 20 374

 

Робимо рибу разом з батьками
Робимо рибу разом з батьками
Діти самі робили шафар
Діти самі робили шафар

Адміністратор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

Адвентові реколекції з о. Даніелем Анжем в нашій парафії

Ср Лис 19 , 2014
Запрошуємо 3 грудня о 18:30 на адвентові реколекції в нашій парафії. Реколекції проведе о. Даніель Анж, Бенедиктинець  з

Вам може сподобатися

Breaking News