З’їзд спільноти Воскреслого Христа «Галілея» у Львові

Понад 1200 людей з усієї України, а також делегації з Польщі, Норвегії, Данії та Італії зібралися в залах стадіону «Арена» на цілоденну конференцію. Спеціальним гостем був священник Кшиштоф Червьонка, засновник Спільноти.

У 2012 році відбулися перші курси євангелізації. Спільнота належить до діяльності Згромадження Воскресенців, як одна з форм реалізації його духовного авторитету Воскресіння суспільства і залучення мирян до місії Церкви та оновлення лиця землі. У римо-католицьких парафіях України спільнота діє у Львові: у парафіях Воскресенців та св. Йоана Павла ІІ. Греко-католицька громада була широко залучена до досвіду харизми, найбільше у Львові, Дрогобичі, Івано-Франківську, а також на сході України.

Більшість учасників «Галілея» становили греко-католики, тому літургію відправляли у східному обряді. Після літургії відбулися молитви прослави та науки. Спільнота «Галілея» вирізняється високою активністю мирян та професіоналізмом в організації масових євангелізаційних заходів. Велика кількість дітей також була залучена до спеціальної програми під час зустрічі.

Отець Гжегож Драус, який вів конференцію, згадував засновника отця Кшиштофа і як він разом з іншими священиками засновували перші спільноти «Галілея» в Хелмі, починаючи з 1998 року серед молоді середнього шкільного віку. Молодь брала участь у курсах євангелізації на вихідних у школах, спала в кімнатах на кариматах. Їхній великий досвід віри, любов до Христа та запал спричинилися до євангелізації та формування спільнот у багатьох центрах Любельщини, а потім у Танзанії та Данії.

о. Кшиштоф Червьонка розповів про покликання Спільноти. Єдність із Христом, яку необхідно плекати через регулярну участь у формації, веде до палкої прихильності до євангелізації. Тільки в парафії св. Йоана Павла ІІ у Львові Спільнота «Галілея», де двічі на місяць проводить цілоденні формаційні зустрічі, провела курс «Нове життя» для біженців, які мешкають у парафіяльному домі. Зібрань стільки, що в залах парафіяльного будинку для них уже бракує місця! Натовпи людей, які збираються на формаційних зібраннях і домашніх групах, свідчать про неабиякий інтерес до глибокої духовності серед жителів України.

отець Гжегож Драус

фото Наталія Скалій

Волянський Віталій

Next Post

Виїзні парафіяльні табори на Закарпатті

Пт Лип 14 , 2023
Однією з форм допомоги дітям та їхнім батькам є виїзні табори. Так, європейський сімейний центр «Традиція» при парафії св. Йоана Павла ІІ у Львові організовує літні табори на Закарпатті, у церковному осередку в селі Білка біля Хуста. Організатори прагнуть до високої якості. Під час табору щодня проходить катехеза про заповіді […]

Вам може сподобатися

Breaking News