Запрошуємо на святкування Пасхи разом з нами!

Пасха за григоріанським календарем у римо-католицькому обряді цього року святкується 1 квітня.

Пасха – це не тільки Великодня неділя, це три дні – Пасхального Тридення, яке має на меті відобразити і таїнственно пережити історію страстей, смерті та воскресіння Ісуса. Кожна літургія Пасхального Тридення – від Великого Четверга до Великодня має символи і обряди, використовувані тільки в ці дні.

Парафія св. Йоана Павла ІІ запрошує до пережиття свят, для розділення спільної радості і відкриття з іншого боку послання, яке несе спільна для всіх християн Пасха.

У Великий Четвер (29 березня, 18:30) святкується встановлення Таїнства Євхаристії та Священства. Для розкриття суті Євхаристії відбувається обряд омивання ніг. Священик омиває ноги 12 особам, повторюючи жест Христа під час Тайної Вечері.

У Велику П’ятницю (30 березня, 18:30) відбувається Адорація (поклоніння) Хреста. Цим жестом просимо про розуміння і прийняття свого особистого хреста (важкої ситуації, страждання, несправедливості), про здатність бачити прояви Божої любові в нашому житті. Іноді Бог, допускаючи якийсь хрест, хоче врятувати нас від більших страждань. На парафії св. Йоана Павла ІІ буде того дня вшановуваний Хрест, написаний Іконописною Школою УКУ. Будується також “Гріб Господній” – інсталяція, яка має нагадати місце поховання Христа.

Найважливійшою літургією у році є Пасхальна Вігілія. Починається у суботу ввечері (31 березня, 19:00). Запалюється новий вогонь на великій свічі (“пасхал”), співається античний гімн «Exsultet» («Ликуй же»). Гімн оповідає історію спасіння з вражаючими за своєю силою словами, проголошуючи Добру Новину: «О, дійсно необхідним був гріх Адама, знищений Христовою смертю! О, щаслива провина, яка удостоїлась мати такого великого Відкупителя!». Тоді ж освячується воду і Великодні страви.

Розпорядок Богослужінь

ПАСХАЛЬНІ ТРИДЕННЯ

29 березня – Великий Четвер

Свята Літургія: 18:30

30 березня – Велика П’ятниця, чування при Гробі Господньому

Свята Літургія: 18:30

31 березня – ВЕЛИКДЕНЬ. ПАСХАЛЬНА ВІГІЛІЯ (приносимо свічки) – 19.00

1 квітня – ВЕЛИКДЕНЬ. РАНОК

Свята Літургія: 9.00 та 12.00

2 квітня – понеділок Великодня (ділення досвідом: де зустрів Воскреслого Христа?)

Свята Літургія: 9.00 та 18.30

Річниця переходу до Дому Отця нашого Покровителя св. Йоана Павла ІІ

Римо-католицька Парафія св. Йоана Павла ІІ

м. Львів

каплиця: Сокільники, Стрийська, 6,  (перша зупинка за автовокзалом у напрямку Ашану)

тел. 097 517 06 42

Адміністратор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

11 лютого відбудеться екуменічна молитва разом з братом Жаном Даніелем

Нд Кві 8 , 2018
У неділю, 11 лютого, відбудеться екуменічна молитва Тезе разом з братом Жаном Даніелем. Ця зустріч буде підготовкою до Регіональної зустрічі Тезе у Львові, котра відбудеться 27 квітня – 1 травня 2018 року. Під час цього заходу передбачена традиційна молитва канонами Тезе (це молитва з музичним супроводом, піснями, читанням уривків зі […]

Вам може сподобатися

Breaking News