Зустріч католиків і євреїв за прикладом св. Йоана Павла ІІ

В синагозі в Римі колись св. Йоан Павло ІІ сказав: “Ви, євреї, є нашими старшими братами”.

Йдучи слідом за цим начанням Папи, в Парафії св. Йоана Павла ІІ у Львові відбулась зустріч християн і євреїв. Останніх представляв равин Сіва Файнерман і вірні з його синагоги Тure zagev (“золота брама”). Були також – вже не вперше – представники єврейського садочка. Театр “Еммануїл” представив частину вистави “Ноктюрн львівського ґетто”. Це було перше представлення вистави в Україні, раніше Театр виступав з цією постановкою в кількох містах в Ізраїлі, а також у Вільнюсі. Вистава показує драму Голокосту і історію людей, які рятували євреїв. Так, дочка Тадеуша Млодніцького, нагородженого медаллю “Праведник серед народів світу”, Станіслава Христоровна оповідає історію, як він врятував євреїв, ховаючи їх у своєму домі в Миколаєві.

Учасники змогли розглянути медаль з написом “Хто рятує одне життя, рятує увесь світ”. Равин Сіва Файнерман прочитав молитву за померлих і тих, котрі сьогодні хворіють на коронавірус. Представив єврейське вчення про мужність жертовної любові.

Папа Франциск сказав, що “Церква розпізнає традицію єврейську як частину свого насліддя” (“Evangelii gaudium”), і для реалізації цієї правди равин Сіва вручив настоятелю Парафії П’ятикнижжя оригінальною, тобто єврейською мовою.

Адміністратор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

"Незаплановане". Фільм про правду

Пн Лис 9 , 2020
Американський фільм “Незаплановане” показує історію преображення жінки, задіяної в процедурі абортів. Побачивши правду, чим є аборт і вся індустрія з ним пов’язана, стала захисницею життя. Фільм привів навіть до зміни законів у деяких штатах США на такі, які більш захищають життя ненароджених. В неділю, 8 листопада, у Центрі св. Йоана […]

Вам може сподобатися

Breaking News