Звернення Ради єпископів міста Львова до жителів через загострення епідситуації в місті у звʼязку із поширенням COVID-19

Піст – це важливий період в житті людини, адже це час, коли ми вчимось бути жертовними, вчимось обмежувати себе заради того, щоб Господь змінював нас духовно на краще. Найвища наша мета – вдосконалення в добрі, в любові, в людяності! Так склалось, і це невипадково, бо все діється з Божої волі, що обмеження Великого посту співпали з іншими обмеженнями – посиленням карантинних заходів.

Підступний і непередбачуваний СOVID-19 – поруч із нами, в нашій країні, у нашому рідному місті, біля дверей наших рідних домівок. Сьогодні ця недуга стає індикатором того, чи здатні ми називатись людьми, називатись братами і сестрами один одному.

Відомий кожному біблійний цар Давид згадує про своїх недругів: “Коли вони хворіли, я… впокорював себе постом… Я піклувався кожним, як другом своїм і братом” (Пс. 35: 13-14). Господь дає кожному із нас шанс постом упокорити себе, забути про амбіції, гординю і образи, але піклуватись про кожного, хто навколо нас, як про друга і брата.

Найменше, що ми сьогодні можемо зробити, – це прислухатись до застережень і рекомендацій медиків. Саме вони несуть найбільший тягар нашого недбальства і легковажності. Наші медики ведуть виснажливу війну з недугою, і ми можемо допомогти їм і, зрештою, собі та своїм рідним, дотримуючись простих, але дієвих карантинних заходів. Ми можемо й повинні рятувати своє і чиєсь життя.

У ці тривожні дні перебуваймо в молитовній єдності з кожним хворим, який бореться з недугою, з кожним медиком. Адже щира молитва – це наш духовний щит. “Я почув твою молитву і побачив твої сльози! – говорить Господь. – Отже Я тебе вилікую…” (2Цар. 20:5).

Сьогодні радіємо з тими, хто переміг важку недугу, і сумуємо з тими, хто втратив найрідніших. Не сприймаймо сьогоднішніх випробувань, як Божу кару. Сподіваймось на те, що Господь цими випробовуваннями нагадує нам про те, як бути людьми. Віримо, що руками медиків нас лікує Сам Бог, будьмо і ми Його руками та серцем у цьому бентежному та буремному світі. А це виконати надзвичайно легко: будьмо уважними до себе і близьких, носімо правильно маски, уникаймо скупчень людей, дезінфікуймо руки та поверхні, тримаймо дистанцію, ухиляймось від непотрібних зустрічей та зайвих походів у торговельні чи розважальні заклади, слідкуймо за станом здоровʼя, не біймося звертатись до медиків.

Нехай Великий піст буде для нас у радість, щоб ми достойно змогли зустріти світле Христове Воскресіння!

Бережімо себе та своїх ближніх!

Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ

Макарій, Митрополит Львівський УПЦ (ПЦУ)

Димитрій, Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ (ПЦУ)

Мечислав, Архієпископ і Митрополит Львівський РКЦ

Філарет, Митрополит Львівський і Галицький УПЦ

Володимир Якимів, Єпископ Української Церкви ХВЄ

Олег Боднар, Старший пресвітер Львівського обласного об’єднання ЄХБ

Василь Чопик, Керівник Західної Конференції ЦАСД

о. Карапет Гарібян, Духовний пастир Катедрального собору Української Єпархії ВАЦ

Адміністратор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

"Над нами у барцi Небеснiй пливе" (відео)

Вт Бер 23 , 2021


Вам може сподобатися

Breaking News